Aktualizacja: 07.11.2024 01:43 Publikacja: 25.08.2023 16:23
Budowa 100 obwodnic ma być szansą dla miast położonych poza głównymi szlakami komunikacyjnymi
Foto: adobestock
Zaczyna się realizacja pierwszej inwestycji w regionie – obwodnicy Sanoka, na którą ogłoszony został przetarg. 26 września zostaną otwarte oferty firm, które chciałyby zaprojektować, a następnie wybudować trasę. Inwestycję sfinansuje budżet państwa.
Kontrakt zlecony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) pozwoli połączyć odcinek drogi zrealizowany już wcześniej w ramach I etapu z droga krajową 28, biegnącą za rzeką San w miejscowości Bykowce. Prace obejmą budowę fragmentu drogi krajowej o długości ok. 3 km. Powstaną m.in. dwa ronda w miejscach krzyżowania się obwodnicy z istniejącymi drogami krajowymi (DK84 i DK28). Wykonane zostaną chodniki, ścieżki dla pieszych i rowerzystów, a także dodatkowe jezdnie do obsługi przylegających do drogi nieruchomości.
Rządowy program budowy 100 obwodnic podsumowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Kolej odgrzewa dawny pomysł budowy nowego dworca Warszawa Gdańska wraz z kompleksem biurowym.
Prawie 200 kilometrów nowych dróg ekspresowych, autostrad, obwodnic i tras szybkiego ruchu zostanie finalnie oddanych do użytku kierowcom w tym roku.
Część inwestycji, jak w przypadku budowy warszawskiego tramwaju do Wilanowa, złapała spory poślizg.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Dzieci wróciły do szkół i przedszkoli. Robotnicy, którzy prowadzili letnie remonty, nie wszędzie zakończyli jednak pracę, więc będą one kontynuowane także w roku szkolnym.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Już rok trwają prace nad projektem umowy na opracowanie koncepcji architektonicznej pierzei placu marszałka Piłsudskiego w Warszawie.
Znany historyk, niemcoznawca stanie na czele Instytutu Pileckiego.
Kardynała Kazimierza Nycza zastąpi w stolicy abp Adrian Galbas. To dobry wybór papieża Franciszka. Ale "przerzucenie" hierarchy do Warszawy pokazuje, jak krótką ławkę ma Kościół w Polsce.
Wrocław skutecznie integruje sektor R&D z lokalną społecznością akademicką. Jest to jeden z głównych czynników sukcesu regionu i miasta, w którym działa co dziewiąte krajowe centrum badań i rozwoju.
Platforma Obywatelska powoli ma się przymierzać do wskazania następcy Rafała Trzaskowskiego – obecny prezydent Warszawy ma bowiem szanse wygrać przyszłoroczne wybory na prezydenta kraju. Kto brany jest pod uwagę?
Do tragicznego wypadku doszło w nocy w Słupsku. 20-latek pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w grupę sześciu osób, które szły chodnikiem. Zginął 24-letni mężczyzna, pięć osób trafiło do szpitala.
Pion śledczy IPN z Białegostoku prowadzi śledztwo z sprawie zbrodni popełnionej w lipcu 1943 roku w Gródku, gdzie zostali zabici mieszkańcy dwóch wsi.
W rzece Pasłęka w Braniewie w warmińsko-mazurskim znaleziono zwłoki oficera Wojsk Obrony Terytorialnej – ustaliła „Rzeczpospolita”. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia prokuratura w Olsztynie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas