Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 03.07.2025 06:35 Publikacja: 15.03.2023 14:53
Lasy Państwowe zamierzają wyciąć na terenie Puszczy Karpackiej ponad 500 olbrzymich drzew, których obwód pnia przekracza 250 cm
Foto: jakubczajkowski
- Akcję „Łączą nas Drzewa” organizujemy po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – powiedział wiceminister środowiska Edward Siarka na konferencji w Pile. Lasy Państwowe dodały w swoim opisie tego wydarzenia na Facebooku, że „czerpiemy siłę z potęgi natury, dlatego ekologia i dbałość o środowisko łączą wszystkich Polaków”.
Inauguracja akcji „Łączą nas drzewa” odbyła się w środę w Pile, mieście o ponad 720 km lub 8 godzin jazdy oddalonym od Krosna, gdzie w ubiegły weekend miała miejsce demonstracja o zgoła przeciwnym charakterze. Ekolodzy zebrali tam już ponad 17,5 tys. podpisów pod apelem w obronie najcenniejszych drzew w Karpatach, a w sobotę protestowali na rynku oraz pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z transparentami „Leśniku – nie rżnij bez sensu” czy „Lasy nie dla kasy”. Ekolodzy oraz mieszkańcy protestowali w ten sposób przeciwko ujawnionym planom Lasów Państwowych, by na terenie Puszczy Karpackiej wyciąć ponad 500 olbrzymich drzew, których obwód pnia przekracza 250 cm, a więc spełniają wymiary drzew – pomników przyrody.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Eksperci podkreślają, że rozwój biometanu może być szczególnie korzystny nie tylko dla wielkich miast, ale równi...
Transformacja energetyczna jest konieczna, niesie za sobą szereg korzyści, ale samorządy potrzebują wsparcia, a...
Transformacja energetyczna w Polsce postępuje – choć żadne miasto, gmina ani województwo nie osiągnęły jeszcze n...
Program adaptacji miast do zmian klimatu, nim na dobre ruszył, już się kończy. Ale samorządy zdążyły z wnioskami.
Polskie samorządy nadal mogą liczyć na dodatkowe fundusze wspierające adaptacje do zmian klimatu. Część z nich s...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas