Aktualizacja: 04.04.2025 01:25 Publikacja: 15.03.2023 14:53
Lasy Państwowe zamierzają wyciąć na terenie Puszczy Karpackiej ponad 500 olbrzymich drzew, których obwód pnia przekracza 250 cm
Foto: jakubczajkowski
- Akcję „Łączą nas Drzewa” organizujemy po to, żeby jednoczyć wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować – powiedział wiceminister środowiska Edward Siarka na konferencji w Pile. Lasy Państwowe dodały w swoim opisie tego wydarzenia na Facebooku, że „czerpiemy siłę z potęgi natury, dlatego ekologia i dbałość o środowisko łączą wszystkich Polaków”.
Inauguracja akcji „Łączą nas drzewa” odbyła się w środę w Pile, mieście o ponad 720 km lub 8 godzin jazdy oddalonym od Krosna, gdzie w ubiegły weekend miała miejsce demonstracja o zgoła przeciwnym charakterze. Ekolodzy zebrali tam już ponad 17,5 tys. podpisów pod apelem w obronie najcenniejszych drzew w Karpatach, a w sobotę protestowali na rynku oraz pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z transparentami „Leśniku – nie rżnij bez sensu” czy „Lasy nie dla kasy”. Ekolodzy oraz mieszkańcy protestowali w ten sposób przeciwko ujawnionym planom Lasów Państwowych, by na terenie Puszczy Karpackiej wyciąć ponad 500 olbrzymich drzew, których obwód pnia przekracza 250 cm, a więc spełniają wymiary drzew – pomników przyrody.
Na instalacje, które umożliwiają czasowe gromadzenie wód opadowych oraz rozsączanie ich do ziemi - można dostać...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Stare piece mają się dobrze. Chociaż są gminy, które pozbyły się kopciuchów niemal całkowicie, jak np. Kraków, W...
W niektórych miastach nie trzeba już jeździć do stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Po zużyt...
Rząd nie spełnił jeszcze swojej pierwszej wiatrowej obietnicy, dotyczącej zmniejszenia odległości wiatraków od n...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Na szkołach, przedszkolach, budynkach ratusza, czy obiektach sportowych pojawiają się instalacje fotowoltaiczne....
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas