Startuje Arena Gliwice – ponad 30 imprez jeszcze w tym roku

Arena Gliwice – najnowszy, najnowocześniejszy i jeden z największych obiektów widowisko – sportowych w Polsce – rozpoczyna swoją działalność.

Publikacja: 24.05.2018 11:45

Arena Gliwice

Arena Gliwice

Foto: RobertNeumannFromTheSky/UMGliwice

Widownia na ponad 17 tys. osób, 10 ha terenu wokół do wykorzystania na imprezy plenerowe i ponad 30 imprez zaplanowanych jeszcze w tym roku. Te liczby są imponujące. Nie dziwi więc, że Arena jeszcze przed oficjalnym otwarciem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas niedawnych Dni Otwartych obiekt zwiedziło ponad 31 tys. osób, a bilety na ASOT 850 – pierwsze wielkie wydarzenie, rozeszły się błyskawicznie.

Jedna Arena, wiele możliwości

Widowiskowo – sportowa Arena Gliwice jest najnowocześniejszym i jednym z największych obiektów tego rodzaju w Polsce. W całym kompleksie dominuje budynek Dużej Areny, która pomieści ponad 17 tys. widzów. Zamontowany w niej spektakularny system podwieszenia scenicznego spełnia wymagania organizatorów największych show. Przylegająca do niej Mała Arena z trybuną na 1000 osób, to idealne miejsce do organizowania wydarzeń sportowych. Znajduje się tam m.in. najwyższa w Europie ścianka wspinaczkowa. Całość dopełnia budynek fitness. W kompleksie znajduje się także 5 sal konferencyjnych, łącznie na 500 miejsc, a górna płyta dwupoziomowego garażu jest przystosowana do organizacji imprez i wystaw plenerowych.

Dzięki przyjętym rozwiązaniom, poza różnego rodzaju wydarzeniami muzycznymi i targowymi, w Arenie Gliwice można rozgrywać zawody sportowe o randze międzynarodowej w lekkoatletyce, tenisie, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, halowej piłce nożnej oraz boksie, zgodnie z wymaganiami międzynarodowych związków i federacji sportowych.

Mocny akcent na początek

Pierwsza wielka impreza w Arenie Gliwice już 30 maja. 14 tys. biletów na występ światowej sławy DJ-a, Armina van Buurena i przygotowane przez niego show ASOT 360 „Be In The Moment”, rozeszło się błyskawicznie. Gliwice są jednym z 5 miast na świecie, w których zaplanowano na ten rok to niezwykłe wydarzenie. Do Gliwic z tej okazji przyjedzie ok. 2 tys. zagranicznych gości z ponad 40 krajów. W tym między innymi z USA, Kolumbii, Chin, Szwecji, Niemiec, Anglii czy Rosji.

To dopiero początek. Jak zapowiada operator, kolejnych 30 wydarzeń odbędzie się w Arenie Gliwice jeszcze w tym roku. Na co będzie można się wybrać do Gliwic? Nie zabraknie emocji sportowych, które zagwarantują na początku czerwca Mistrzostwa Europy w Ju-Jitsu, 8 września niezwykle widowiskowe zawody futbolu amerykańskiego kobiet, a 20 września – DSF Kickboxing Challenge. W październiku kolejne, wielkie muzyczne show – Sensation White oraz Polska Noc Kabaretowa. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, w grudniu w Arenie Gliwice będą się bawić na Disney On Ice. Zapełnia się również kalendarz na kolejne lata. Zgodnie z zapowiedziami, operator Arena Operator sp. z o.o. będzie dążyć do tego, by w każdym roku w Gliwicach odbywało się kilkadziesiąt wielkich wydarzeń muzycznych, sportowych, rodzinnych czy społecznych oraz ponad sto mniejszych, na Małej Arenie.

Okno na świat

Atuty Areny Gliwic otwierają przed miastem Gliwicami nowe perspektywy. Organizowanie wielkich widowisk muzycznych i imprez sportowych o randze międzynarodowej z pewnością podniesie atrakcyjność miasta i całej metropolii na mapie Europy.

Prężnie działająca Arena Gliwice to ogromna impuls rozwojowy dla miasta. – Liczymy na rozwój tych dziedzin gospodarki, które teraz nie działają zbyt prężnie, impuls gospodarczy oraz przyciągniecie nowych mieszkańców. Wskazują na to doświadczenia innych miast, w których powstały takie obiekty. Liczymy, że w Gliwicach będzie podobnie – mówi prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz.

Te oczekiwania z pewnością się spełnią, ponieważ Arena Gliwice pokonuje konkurencję m.in. dostępnością – Gliwice, położone przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 oraz połączone z innymi miastami konurbacji Drogową Trasą Średnicową, co sprawia, że jest to jedno z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Obiekt znajduje się prawie w samym centrum miasta – z dworca PKP do Areny Gliwice można dojść nawet pieszo, przez pięknie odnowioną część kampusu Politechniki Śląskiej. Bez większych problemów można dojechać również samochodem, przez DTŚ czy autostrady A1 i A4. Duże zainteresowanie imprezami nie będzie miało wpływu na poruszanie się po mieście. Układ komunikacyjny wokół obiektu został przystosowany do wzmożonego ruchu, a przy samej Arenie znajduje się aż 800 miejsc parkingowych, w tym osobno dla gości VIP. Oprócz tego, na czas imprez, dostępne będą zlokalizowane w sąsiedztwie 3 parkingi Politechniki Śląskiej.

– Artykuł sponsorowany przygotowany przez UM Gliwice.

Widownia na ponad 17 tys. osób, 10 ha terenu wokół do wykorzystania na imprezy plenerowe i ponad 30 imprez zaplanowanych jeszcze w tym roku. Te liczby są imponujące. Nie dziwi więc, że Arena jeszcze przed oficjalnym otwarciem cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Podczas niedawnych Dni Otwartych obiekt zwiedziło ponad 31 tys. osób, a bilety na ASOT 850 – pierwsze wielkie wydarzenie, rozeszły się błyskawicznie.

Jedna Arena, wiele możliwości

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy