Popisowe miasto

Łódź chciała się popisać, aspirując do zorganizowania w 2022 r. tzw. małego Expo. Choć w głosowaniu przegrała minimalnie z Buenos Aires, i tak dała niezły PO-PiS. Hannę Zdanowską, prezydent z PO, publicznie wspierał wicepremier Piotr Gliński z rządu PiS. Nawet po porażce publicznie deklarował, że rząd o Łodzi nie zapomni i hojnie wspomoże inwestycje w mieście.

Publikacja: 03.01.2018 00:30

A skoro już o PO-PiS-ach mowa, to są ich w Łodzi kolejne przykłady. Przez lata jednym z głównych fachowców Platformy od Unii Europejskiej był Jacek Saryusz-Wolski, który jednak gwałtownie zmienił front, stając jako kandydat PiS w szranki z Donaldem Tuskiem w Brukseli, gdy były premier ubiegał się o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Ostatnio przy pierwszej fazie rekonstrukcji rządu wywołanej powołaniem na premiera Mateusza Morawieckiego łodzianie dowiedzieli się, że w roli rzecznika rządu Polaków do racji Zjednoczonej Prawicy przekonywała będzie wieloletnia działaczka PO w Łodzi Joanna Kopcińska.

Tylko 79 zł za pół roku czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Berlingo VAN od 69 900 zł netto
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Warunki rozwoju OZE w samorządach i korzyści z tego płynące
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście