Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 12.07.2025 07:38 Publikacja: 07.12.2016 23:00
Grzegorz Ciechowski przez lata był związany z Toruniem
Foto: Reporter, Andrzej Iwanczuk Andrzej Iwanczuk
15 lat lat temu, 22 grudnia w wieku 44 lat zmarł Grzegorz Ciechowski, lider Republiki, Obywatel G.C., Grzegorz z Ciechowa. Jego piosenki nie straciły nic na aktualności. „Biała flaga” mówi dziś o korporacyjnej i politycznej prostytucji, „Kombinat” – o formatowaniu rzeczywistości i ludzi, „Telefony” – o multimedialnym szaleństwie, które doprowadza do paranoi. „Mamona” każe wątpić w to, że potrafimy być jeszcze bezinteresowni.
– Toruń pamięta o wybitnym artyście, który rozsławił miasto, pokazując piękno muzyki, którą tworzył – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. Stąd pomysł Dni Grzegorza Ciechowskiego.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas