Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 02:32 Publikacja: 02.06.2016 23:00
Dom nad jeziorem Chrapów, wybudowany przez jedną z Lokalnych Grup Działania
Foto: materiały prasowe
Lubuscy przedsiębiorcy i samorządowcy sięgnęli po unijne środki na rozwój lokalnych inicjatyw. Prawie 28 mln euro otrzyma 10 Lokalnych Grup Działania i jedna Lokalna Grupa Rybacka, działające na terenie województwa. Trafią one m.in. do małych i mikroprzedsiębiorstw.
Tymi środkami dysponować będą grupy, które są rodzajem partnerstwa terytorialnego tworzonego zwykle na obszarach wiejskich przez przedstawicieli lokalnych organizacji. Takie grupy przygotowują Lokalną Strategię Rozwoju. Następnie z powodzeniem korzystają ze środków finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas