Drony, tramwaj i Pacześ, czyli sylwestrowa noc w Łodzi

Zamiast tradycyjnych pokazów sztucznych ogni, w Łodzi będzie można oglądać tańczące drony.
Rzeczpospolita, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski

Sylwestra w Łodzi spędzić można na wiele sposobów, wszystko zależy od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfela. Bogatą ofertą kuszą hotele, kluby, restauracje i teatry. Jest też jedna atrakcyjna oferta, za którą nie trzeba płacić, a zainteresować może każdego.

Tańczące drony nad łódzką Manufakturą będą bez wątpienia tegoroczną atrakcją sylwestra w Łodzi. Drony wykonają w powietrzu szereg skomplikowanych konfiguracji zgranych z ekscytującą muzyką. Jak przekonuje organizator, Łódzkie Centrum Wydarzeń, to pierwszy taki Sylwester w Europie. Pokazy można oczywiście oglądać za darmo.

CZYTAJ TAKŻE: Wystrzałowy sylwester bez huku fajerwerków

– Obserwujemy pogodę i wszystko wskazuje na to, że pokaz odbędzie się bez przeszkód. Szykujemy dla łodzian wyjątkowe widowisko, jakiego w Polsce jeszcze nie oglądano. Zdecydowanie warto przyjść w sylwestrową noc do Manufaktury – zachęca Robert Fintak, jeden z organizatorów pokazu.

Roztańczony tramwaj

Kto lubi spędzać sylwestra w nietypowy sposób, może skorzystać z oferty Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Jak obiecują organizatorzy, zapewniają niebanalny lokal, dobrą muzykę i ogrzewanie. Na tym nie koniec atrakcji, bo miejscem imprezy będzie całe miasto. Historyczny wagon Düwag GT6 nr 805 z 1963 roku, z roztańczoną załogą na pokładzie, przemierzy w tę wyjątkową noc ulice Łodzi. Koszt uczestnictwa to tylko 35 zł, ale o jedzenie i napoje trzeba zadbać we własnym zakresie.

Zdecydowanie drożej – tu oczywiście w cenie wliczone wszystkie trunki – trzeba zapłacić za sylwestrową noc w nowym lokalu znanego łódzkiego stand-upera Rafała Paczesia, który kilka dni temu otworzył przy ulicy Piotrkowskiej klub Komediowa. Wstęp, od osoby, kosztuje 999 zł. To chyba najdroższy sylwester w mieście – owszem, w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź za tę jedyną noc w roku zapłacimy również 990 zł. Ale od pary – i w zamian wybierzemy się w gorącą podróż po nowojorskich klubach lat 70.

Na Piotrkowskiej

Sylwestra można też spędzić na Piotrkowskiej, gdzie do północy 31 grudnia czynny będzie jarmark świąteczny. O dobry nastrój dbać będzie didżej, a przed północą rozpocznie się wspólne odliczanie ostatnich sekund 2019 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Samorządy planują sylwestra na wesoło. Ale mniej hucznie

Kto nie ma jeszcze pomysłu na imprezę, zawsze może wpaść ostatniego dnia roku na OFF Piotrkowską. Impreza nosząca tytuł New Year’s Off rozpocznie się o godz. 21 równolegle w trzech klubach podwórka przy ul. Piotrkowskiej 138/140. W Galerii Off słychać będzie muzykę funky, w klubie Dom trwać będzie bikiniarska potańcówka, a w sali nad Spalonymi Słońcem pojawi się muzyka techno. Wejściówka bezpośrednio przed imprezą kosztuje 40 zł. 30 zł drożej zapłacimy za wejście na imprezę do Brush Barber Shop, który też mieści się w Off Piotrkowska Center. To lokal, który w dzień zajmuje się męskimi brodami, a wieczorami zamienia w klub muzyczny.

Warto też sprawdzić, czy nie ma jeszcze wolnych miejsc na imprezy w łódzkich teatrach, które kuszą muzycznymi show i spektaklami bijącymi rekordy popularności, jak chociażby grane od 20 lat na deskach Teatru Powszechnego – „Szalone nożyczki”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ranking Samorządów 2020: Rozstrzygnięcie już wkrótce

29 października w południe zapraszamy serdecznie na galę ogłoszenia wyników XVI edycji Rankingu Samorządów. ...

Smartfon odnajdzie autobus

Pasażerowie komunikacji publicznej w niektórych miastach mogą uzyskać informację o nadjeżdżającym autobusie lub rozkładzie ...

Drony w mieście: sprawdź, zanim polecisz

W Warszawie rusza kampania informacyjna skierowana do użytkowników dronów. Ma uświadamiać, że nie wszędzie ...

Strefa wpisana w gospodarcze DNA

W ciągu minionych 23 lat istnienia Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan pomogła zbudować ...

Wygrajmy Bitwę Warszawską jeszcze raz

„Wiktoria 1920” to wyjątkowa produkcja fabularna zrealizowana w technologii VR 360 stopni 3D. Będzie ...

30 lat temu narodził się w Polsce samorząd

Dla naszego pokolenia był to kluczowy moment w historii polskich miast i gmin, ponieważ ...