Drony, tramwaj i Pacześ, czyli sylwestrowa noc w Łodzi

Zamiast tradycyjnych pokazów sztucznych ogni, w Łodzi będzie można oglądać tańczące drony.
Rzeczpospolita, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski

Sylwestra w Łodzi spędzić można na wiele sposobów, wszystko zależy od naszych upodobań i oczywiście zasobności portfela. Bogatą ofertą kuszą hotele, kluby, restauracje i teatry. Jest też jedna atrakcyjna oferta, za którą nie trzeba płacić, a zainteresować może każdego.

Tańczące drony nad łódzką Manufakturą będą bez wątpienia tegoroczną atrakcją sylwestra w Łodzi. Drony wykonają w powietrzu szereg skomplikowanych konfiguracji zgranych z ekscytującą muzyką. Jak przekonuje organizator, Łódzkie Centrum Wydarzeń, to pierwszy taki Sylwester w Europie. Pokazy można oczywiście oglądać za darmo.

CZYTAJ TAKŻE: Wystrzałowy sylwester bez huku fajerwerków

– Obserwujemy pogodę i wszystko wskazuje na to, że pokaz odbędzie się bez przeszkód. Szykujemy dla łodzian wyjątkowe widowisko, jakiego w Polsce jeszcze nie oglądano. Zdecydowanie warto przyjść w sylwestrową noc do Manufaktury – zachęca Robert Fintak, jeden z organizatorów pokazu.

Roztańczony tramwaj

Kto lubi spędzać sylwestra w nietypowy sposób, może skorzystać z oferty Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Jak obiecują organizatorzy, zapewniają niebanalny lokal, dobrą muzykę i ogrzewanie. Na tym nie koniec atrakcji, bo miejscem imprezy będzie całe miasto. Historyczny wagon Düwag GT6 nr 805 z 1963 roku, z roztańczoną załogą na pokładzie, przemierzy w tę wyjątkową noc ulice Łodzi. Koszt uczestnictwa to tylko 35 zł, ale o jedzenie i napoje trzeba zadbać we własnym zakresie.

Zdecydowanie drożej – tu oczywiście w cenie wliczone wszystkie trunki – trzeba zapłacić za sylwestrową noc w nowym lokalu znanego łódzkiego stand-upera Rafała Paczesia, który kilka dni temu otworzył przy ulicy Piotrkowskiej klub Komediowa. Wstęp, od osoby, kosztuje 999 zł. To chyba najdroższy sylwester w mieście – owszem, w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź za tę jedyną noc w roku zapłacimy również 990 zł. Ale od pary – i w zamian wybierzemy się w gorącą podróż po nowojorskich klubach lat 70.

Na Piotrkowskiej

Sylwestra można też spędzić na Piotrkowskiej, gdzie do północy 31 grudnia czynny będzie jarmark świąteczny. O dobry nastrój dbać będzie didżej, a przed północą rozpocznie się wspólne odliczanie ostatnich sekund 2019 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Samorządy planują sylwestra na wesoło. Ale mniej hucznie

Kto nie ma jeszcze pomysłu na imprezę, zawsze może wpaść ostatniego dnia roku na OFF Piotrkowską. Impreza nosząca tytuł New Year’s Off rozpocznie się o godz. 21 równolegle w trzech klubach podwórka przy ul. Piotrkowskiej 138/140. W Galerii Off słychać będzie muzykę funky, w klubie Dom trwać będzie bikiniarska potańcówka, a w sali nad Spalonymi Słońcem pojawi się muzyka techno. Wejściówka bezpośrednio przed imprezą kosztuje 40 zł. 30 zł drożej zapłacimy za wejście na imprezę do Brush Barber Shop, który też mieści się w Off Piotrkowska Center. To lokal, który w dzień zajmuje się męskimi brodami, a wieczorami zamienia w klub muzyczny.

Warto też sprawdzić, czy nie ma jeszcze wolnych miejsc na imprezy w łódzkich teatrach, które kuszą muzycznymi show i spektaklami bijącymi rekordy popularności, jak chociażby grane od 20 lat na deskach Teatru Powszechnego – „Szalone nożyczki”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trójmiasto bez miejskich rowerów. Inne miasta też mają problemy

Władze Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot wypowiedziały umowę spółce Next Bike Tricity. A ona ...

Pływający ambasadorzy nadmorskich miast

Niektóre samorządy są właścicielami pełnomorskich jachtów. Jednostki służą przede wszystkim do szkolenia młodzieży.

Paradoks: powietrze w małych miastach może szkodzić bardziej niż w metropolii

O ile duże miasta mogą się pochwalić tysiącami usuniętych kopciuchów, o tyle małe ośrodki ...

Łatanie długu na zakręcie

Ustalenia CBA w Dubiecku pokażą, co wolno robić, aby ratować lokalne finanse.

Marszałek Mazowsza: Toczy się gra o łupy polityczne

Separacja Warszawy i Mazowsza służy przejęciu władzy – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. ...

Dworce jak dworki. Szykuje się remont na ogólnopolską skalę

W programie inwestycyjnym zaplanowanym do 2023 roku PKP zamierza przebudować prawie 190 dworców. To ...