Na pewno nie będą to jednak imprezy takie jak dwa lata temu, głównie z powodu ograniczeń, które wymusiła pandemia. Inna sprawa, że wielu wystawców boi się i nie chce brać udziału w tego typu wielkanocnych targowiskach.
Krakowska mapa
Urząd Miasta Krakowa w lutym zdecydował, że udostępni Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej tradycyjne miejsce targów świątecznych, czyli teren Rynku Głównego. – Mamy nadzieję, że w tym roku Jarmark Wielkanocny odbędzie się przy zachowaniu koniecznego reżimu sanitarnego i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Naszym zamysłem jest, aby jarmark miał formę rozproszoną – wyjaśnia Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa.
CZYTAJ TAKŻE: Jarmark w polskim mieście wśród najlepszych na świecie
Na potrzeby chętnych handlowców zostanie udostępniony teren Rynku Głównego lub jeśli zajdzie taka potrzeba również Małego Rynku. Jarmark jest planowany od 26 marca do 5 kwietnia. Plany są takie, by była to wyłącznie impreza handlowa, z tradycyjnymi towarami świątecznymi. Nie jest planowany żaden program artystyczny, z którego słynęły krakowskie imprezy nie będzie też stref gastronomicznych, w których goście jarmarku mogli smakować świąteczne potrawy.
Jak zaznaczyli urzędnicy inną formą pomocy dla przedsiębiorców (oprócz targów) jest tzw. mapa świąteczna, która proponować ma produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy czy wielkanocne potrawy i wypieki. Każdy przedsiębiorca z Krakowa lub okolicznych gmin, może całkowicie bezpłatnie zaprezentować swój asortyment wypełniając ankietę zgłoszeniową.