Aktualizacja: 20.03.2025 16:32 Publikacja: 30.04.2022 12:39
Foto: materiały prasowe
Placówka rozpoczęła działalność w piątek. Na gości czeka mnóstwo atrakcji. Inwestują także inne ogrody zoologiczne.
Prace przy realizacji Orientarium w Łodzi rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. W tym czasie powstał największy kompleks w Europie prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej.
Do najbardziej oczekiwanych wydarzeń początku 2025 roku należy „Wystawa niestała. 4 × kolekcja”, która zostanie otwarta 21 lutego w nowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Po 17 latach od rozebrania Palmiarni w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu zostanie ona odbudowana. Podpisano stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln zł.
Najlepsze cykliczne wydarzenia odbywają się w wyjątkowej architektonicznej scenerii w naturalnych krajobrazach.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Loty balonem, spływy kajakowe Dramą, specjalne zaproszenie do Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, czy wycieczka tropem katowickich neonów - w ostatni weekend czerwca święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Jedno z największych miast w Polsce będzie kupować energię elektryczną pochodzącą z OZE na bazie korporacyjnej umową PPA (cPPA). Celem współpracy oprócz zakontraktowania zielonej energii jest także wypracowanie specjalnych procedur zmierzających do zawarcia pierwszej w Polsce umowy cPPA dla sektora publicznego. Kontrakty te bowiem dotychczas były zarezerwowane dla przemysłu.
„Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Adama Orzechowskiego z trójmiejskiego Wybrzeża rozpoczęła XXXI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi pod hasłem „Wspólnota?”.
Sezon Kulturalny Polska-Wielka Brytania 2025 zainaugurował kilkumiesięczny pokaz w Muzeum Sztuki - ms2 w Łodzi. Można oglądać najlepsze powojenne dzieła z Anglii, również z Tate Galery.
Z początkiem marca na ulice polskich miast wracają rowery publiczne w odświeżonej wersji. Miejski rower publiczny funkcjonuje dobrze i z pożytkiem dla mieszkańców w dziesiątkach ośrodków dużych i mniejszych. Jak to wygląda w praktyce?
Od tego roku w Łodzi za miejsce na cmentarzu komunalnym będzie można płacić w ratach. Miasto zgodziło się na propozycję Miejskiej Rady Seniorów.
Łódzki Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych ponownie otworzy sezon najważniejszych festiwali.
W statystykach policyjnych rondo Inwalidów w Łodzi jest zdecydowanym numerem jeden pod kątem wystawianej liczby mandatów. W zeszłym roku łącznie było ich prawie 7 tys. na zawrotną kwotę ok. 3,5 mln zł. Ten spektakularny wynik to efekt zamontowania na skrzyżowaniu rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.
Po dziewięciu latach do Platformy Obywatelskiej ponownie zapisał się były wicemarszałek Sejmu i działacz opozycji demokratycznej Stefan Niesiołowski. Razem z nim do nowego koła w Łodzi wstąpili: były wiceminister skarbu w rządzie Leszka Millera Józef Woźniakowski oraz była wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas