Potrzebujemy systemowej pomocy. Najprostszy jest system wprowadzony przez naszych sąsiadów. Niemcy dofinansowują 50 proc. niewykupionych miejsc, przynajmniej w honorariach dla artystów.

Zmuszanie nas do redukcji wynagrodzeń do 50 proc. – na dłuższy czas nie pomaga w utrzymaniu ciągłości pracy.

Ulgi powinny dotyczyć wielu aspektów – od obniżki czynszów dla instytucji kultury po obniżenie stawek podatkowych. Na razie nie mamy żadnej systemowej pomocy jako prywatna instytucja kultury. Owszem, jako przedsiębiorcy korzystamy z tarczy, ale to dotyczy naszych pracowników etatowych: technicznych i administracyjnych etatowych, a ogromna rzesza pracowników artystycznych współpracujących z nami, niezwiązana etatami, jest zapomniana. Dlatego postanowiliśmy powołać Unię Teatrów Niezależnych i walczy o swoje.

W pandemi Teatr Capitol wraz z aktorami chciał, i nadal chce, pozostawać w stałym kontakcie ze swoimi odbiorcami. Aby zrekompensować widzom brak ich ulubionej rozrywki, powstał pomysł spotkań za pośrednictwem social mediów. Przynajmniej raz w tygodniu organizowane są live chaty, w których uczestniczą nasi aktorzy. Widzowie mogą spotkać się z gwiazdami, sprawdzić co u nich słychać i zadać im pytania. Na profilu FB Capitolu w live chatach wzięli udział: m.in.: Joanna Koroniewska, Daria Widawska, Marzena Rogalska, Olga Bończyk, Olaf Lubaszenko, Anna Czartoryska-Niemczycka, Łukasz Nowicki, Maciej Damięcki, Marcin Troński, Anna Korcz, Andrzej Deskur czy Kacper Kuszewski. Te wyjątkowe spotkania to nie tylko rozmowy o spektaklach, ale mnóstwo zakulisowych anegdot, odsłaniających prywatne oblicze gwiazd oraz ich wzajemne relacje. Live chaty cieszą się dużą popularnością. Obejrzało je ponad 150 tysięcy widzów!

Teatr Capitol wznowi działalność w ostatni weekend wakacji. Obecnie trwają prace remontowe oraz adaptacja przestrzeni teatru do wymogów bezpieczeństwa i obostrzeń sanitarnych. Na wrzesień przełożyliśmy premierę spektaklu „A mi to rybka”, która nie odbyła się w marcu. W lipcu rozpoczynamy próby do kolejnej, nowej sztuki. Premierę planujemy na październik.