Czy w Łodzi uda się zlikwidować bezrobocie wśród młodych do 30. roku życia? Władze miasta pozyskały 27 milionów złotych na stworzenie ponad tysiąca miejsc pracy.
– Jeżeli uda nam się wciągnąć do projektu młode bezrobotne osoby, jest ogromna szansa, że w 2022 roku bezrobocie wśród młodych osób będzie na zerowym poziomie, a poziom ogólnej stopy bezrobocia spadnie w Łodzi z obecnych 4,7 procent do poziomu już bliskiego 4 procent – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
CZYTAJ TAKŻE: Łódź w tym roku bez roweru miejskiego? Miasto rozpisze kolejny przetarg
Projekt zwiększający możliwości zatrudnienia młodych osób pozostających bez pracy realizuje Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi. Środki w wysokości 27 milionów złotych pozyskano w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.
– Mamy pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na płatne staże czy na prace interwencyjne. Możemy tym programem objąć ponad 1300 młodych łodzian – dodaje Hanna Zdanowska.
Największe zainteresowanie jest pozyskaniem środków na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Jednorazowo przyznawane jest bezzwrotne dofinansowanie w wysokości 29,5 tys. zł. By je uzyskać trzeba złożyć w urzędzie pracy odpowiedni wniosek z opisanym rodzajem działalności, kalkulacją kosztów, specyfikacją wydatków.
CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: kolej schodzi do podziemia
Nie brakuje chętnych do odbycia stażu. O skierowanie na staż można ubiegać się w powiatowym urzędzie pracy. Można także samodzielnie znaleźć pracodawcę, który podejmie się organizacji miejsca stażu. Podczas odbywania stażu przysługuje stypendium w wysokości 120 procent kwoty zasiłku dla bezrobotnych.
Przyznawane są także bony na zasiedlenie w wysokości do 9600 złotych. Można je pozyskać na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.