Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.07.2025 05:12 Publikacja: 14.09.2017 21:00
Lubelska IKEA jest drugą pod względem wielkości w kraju
Foto: materiały prasowe
Inwestycja szwedzki grupy jest jedyną placówką tej marki we wschodniej Polsce i drugą pod względem wielkości w kraju (po Wrocławiu). Kompleks przy alei Spółdzielczości Pracy w Lublinie ma powierzchnię 57,5 tys. mkw., z czego otwarty 23 sierpnia sklep meblowy IKEA zajmuje 33,5 tys. mkw. Kierowcy mają też do dyspozycji parking na 2 tys. miejsc postojowych.
W listopadzie ma ruszyć zintegrowane ze sklepem centrum handlowe Skende Shopping o pow. 24 tys. mkw., w którym znajdzie się prawie 70 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, w tym jedyny w Lublinie supermarket Intermarche. W samym sklepie IKEA pracę znalazło 240 osób (aplikowało ponad 5,5 tys.), drugie tyle ma pracować w centrum handlowym.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas