Reklama
Rozwiń

Wielkopolska pamięta o powstaniu

Muzyka Wolności zabrzmi w 100. rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego. To jedna z wielu imprez, które będą towarzyszyły tej rocznicy.

Publikacja: 26.12.2018 11:27

Na placu Wolności będzie można obejrzeć obóz powstańczy.

Na placu Wolności będzie można obejrzeć obóz powstańczy.

Foto: materiały prasowe

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, zapraszając na obchody 100. rocznicy wybuchu powstania apeluje, aby 27 grudnia zadbać o zachowanie „w historii regionu i naszej osobistej – wdzięcznej pamięci o ludziach i wydarzeniu, od którego 100 lat temu rozpoczął się marsz Wielkopolski ku wolności. Zwycięski!”.

– Główne uroczystości rocznicy wybuchu wielkopolskiej insurekcji rozpoczną się 27 grudnia o godz. 16.40 przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich – dodaje Marek Woźniak.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej