Mieszkanie z rynku pierwotnego – dlaczego warto

Po pierwsze, warto wspomnieć, że mieszkania kupowane od znanych na rynku deweloperów, powinny mieć uregulowany stan prawny. Nie trzeba się więc martwić niejasnościami w księdze wieczystej, sprawami spadkowymi lub, co gorsza, dożywotnim lokatorem. Wystarczy sprawdzić informacje na temat firmy deweloperskiej zawarte w Krajowym Rejestrze Sądowym, by dowiedzieć się szczegółów odnośnie jego działalności. Dodatkowo, transakcje zakupu nowych mieszkań, w przeciwieństwie do kupna nieruchomości z rynku wtórnego, nie są obciążone podatkiem od czynności cywilno-prawnych, w wysokości 2% wartości. Kolejną ważną kwestią jest stan techniczny takich mieszkań. Nowe instalacje elektryczne i sanitarne cechuje zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo usterek, a także brak konieczności przeprowadzania gruntownego i kosztownego remontu w najbliższej przyszłości.  W nowych mieszkaniach nie trzeba się też obawiać wad ukrytych, a wszelkie ewentualne zastrzeżenia można zgłosić inwestorowi podczas odbioru mieszkania. Należy także wspomnieć o oryginalnej architekturze nowoczesnych apartamentowców, które w nawet najmniejszym stopniu nie przypominają siermiężnych bloków z płyty, tak charakterystycznych dla zabudowy z czasów PRL. Duże okna, zabudowane – i czasami także strzeżone – podwórka, rozległe tarasy i patia, dwupoziomowe parkingi podziemne, automatyczne bramy wjazdowe, otwierane za pomocą pilota – to tylko niektóre z udogodnień przygotowanych  z myślą o przyszłych mieszkańcach nowych osiedli.

Apartamenty w centrum Łodzi

Lokalizacja to jedno z głównych kryteriów przy wyborze mieszkania. Ci, którzy chcą mieć łatwy dostęp  do większości punktów usługowych, a także ograniczyć czas stania w korkach podczas dojazdu do pracy, powinni pomyśleć o mieszkaniach w centrum miasta. Łodzianie, którzy cenią sobie bezpośredni i wygodny dostęp do infrastruktury miejskiej, powinni pomyśleć o lokum na  nowoczesnym  osiedlu Ilumino – inwestycji, która zostanie zakończona w drugim kwartale 2019 roku. Ten 16-piętrowy zespół apartamentowców, powstający w ścisłym centrum Łodzi, stanowi odpowiedź na potrzeby osób, które cenią sobie komfort i luksus, a także nie chcą tracić czasu na dojazd do placówek kulturalnych i edukacyjnych, centrów rozrywki, obiektów sportowych i medycznych. W ofercie inwestora można znaleźć aż 274 mieszkania o zróżnicowanym metrażu i dogodnym rozkładzie pomieszczeń. W zależności od własnych preferencji, można wybrać lokale z balkonem, tarasem, loggią, a na górnych piętrach budynku nawet z ogródkiem, z którego rozpościera się widok na panoramę miasta. Inwestor przewidział także miejsca parkingowe dla gości, a także zamknięty plac zabaw, przeznaczony tylko dla mieszkańców. Niepowtarzalnego charakteru dodaje także utrzymana w XX wiecznym stylu Resursa Rzemieślnicza, połączona z budynkiem gospodarczym. To wszystko w miejscu, które jest nieustannie rewitalizowane, dzięki czemu okolica cały czas zyskuje coraz nowocześniejszy wygląd.

Jeżeli myślisz o kupnie mieszkania z rynku pierwotnego, zlokalizowanego w dzielnicy Łódź śródmieście, zajrzyj na: https://mota-engil-re.eu/ilumino i zapoznaj się z ofertą.