Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 05:09 Publikacja: 02.07.2018 15:00
Pierwsza edycja odbyła się w 1957 roku
Foto: shutterstock
Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1957 roku. Od tamtej pory każdego roku na przełomie lipca i sierpnia do Katedry Oliwskiej w Gdańsku zjeżdżają wirtuozi organów z całego świata, by na tamtejszym instrumencie wykonywać znane, ale i premierowe utwory. To najstarsza tego typu impreza w Polsce.
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, trudno było pomieścić wszystkich świetnych wykonawców w programie – festiwalowe koncerty odbywają się dwa razy w tygodniu tradycyjnie we wtorki i piątki – w sumie będzie ich 15.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas