To była pierwsza impreza, podczas której miasto zaprezentowało ofertę rozwoju zawodowego w Kaliszu i jego najbliższych okolicach. Festiwal stworzył możliwość poznania m.in. firm Wielkopolskiego Klastra Lotniczego i Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski oraz szkół zawodowych.

Dwudniowy Festiwal Profesjonalistów okazał się sukcesem – ciekawe prezentacje, doświadczenia, interakcje angażowały i fascynowały zwiedzających w każdym wieku. Bo któż by się oparł pokazom Centrum Nauki Kopernik, zabawkom Magic Lab, robotyce z Lego, mikrodronom czy miniprodukcji wymarzonych słodyczy?

Młodzież miała okazję zobaczyć, na czym w praktyce polega kształcenie na poszczególnych kierunkach zawodowych. Z kolei przedstawiciele firm informowali o tym, jakich specjalistów potrzebują, oraz prezentowali, na czym polega praca w ich przedsiębiorstwach. Nie zabrakło również ofert pracy oraz stoisk z doradztwem zawodowym.

Kolejna edycja Festiwalu Profesjonalistów – za którego sprawą Kalisz chce promować kształcenie zawodowe, wzbudzać zainteresowanie nauką i technologią, a także promować się jako miasto, w którym jest praca dla specjalistów – już za rok. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.