Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Od stycznia 2018 r. mieszkańcy Mińska Mazowieckiego będą jeździć autobusami za darmo. Płacić za przejazd nie będą również wszystkie osoby poniżej 18. roku życia, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wprowadzeniu darmowej komunikacji towarzyszyć ma wyznaczenie strefy płatnego parkowania.
– Cały Mińsk Mazowiecki, a w szczególności centrum miasta, jest w ostatnich latach coraz bardziej zalewany przez samochody. Statystycznie na każdy tysiąc mieszkańców przypada w naszym mieście ponad 520 samochodów osobowych. Przy wysokiej gęstości zaludnienia skala problemów komunikacyjnych w naszym mieście jest podobna do skali warszawskiej – mówi burmistrz Marcin Jakubowski.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Współpraca gmin, rozwój infrastruktury rowerowej oraz wykorzystanie kolei do obsługi komunikacyjnej aglomeracji...
Osiągnęła spektakularny sukces w Dolinie Krzemowej. Jest założycielką i dyrektor generalną akceleratora biznesow...
Jaka jest sytuacja finansowa polskich samorządów? Co mówi o kondycji JST najnowszy Ranking Finansowy Samorządu T...
Województwo Lubuskie rozpoczęło wielkie świętowanie 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.
Paulina Czurak, właścicielka pracowni architektonicznej Ideograf, i Wojciech Witek, współwłaściciel Iliard Archi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas