To zmodernizowany stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Ma on wszystko, aby szkolić miejscowych sportowców na najwyższym poziomie i przyciągać renomowane wydarzenia sportowe, takie jak mistrzostwa Polski czy międzynarodowe mityngi. Zmagania na zadaszonej trybunie może obserwować nawet 1400 kibiców.

Na razie 17 października na obiekcie wystartuje cykl imprez sportowych, który ma zachęcić mieszkańców do odwiedzenia zmodernizowanego kosztem 38 mln zł stadionu. Wybitnym polskim lekkoatletom lublinianie pokibicują zaś w lipcu przyszłego roku, kiedy odbędą się tu mistrzostwa Polski seniorów.

Nowy stadion lekkoatletyczny to kolejny nowoczesny obiekt sportowy spełniający wymogi organizacji międzynarodowych – po piłkarskiej Arenie Lublin i kompleksie basenów Aqua Lublin. Budowa tych dwóch ostatnich kosztowała ponad 307 mln zł. Nie były to pieniądze stracone, bo miasto chcące być liderem Polski wschodniej musi mieć takie obiekty. Właśnie dzięki nowoczesnemu stadionowi piłkarskiemu UEFA wybrała Lublin na współgospodarza tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro U-21. Mecze ściągnęły do miasta tłumy kibiców, m.in. ze Szwecji, potrajając zyski hotelarzy i restauratorów. Sam tzw. ekwiwalent reklamowy samorządowcy oszacowali na grubo ponad 60 mln zł.

Teraz samorząd Lublina chce się pochylić nad kolejnym obiektem – stadionem żużlowym w Al. Zygmuntowskich. Tym bardziej że miejscowy żużel jest na fali. Speed Car Motor Lublin awansował właśnie do I ligi, a na turnieje znowu zaczęło przychodzić po 8–10 tys. kibiców.