20-lecie Krakowskiego Parku Technologicznego

Tworząc przed 20 laty w Krakowie park technologiczny, jego założyciele postawili przed tą instytucją ambitne zadania. Centrum Zaawansowanych Technologii – tak brzmiała pierwsza nazwa spółki – miało budować lepszą przyszłość krakowskiej gospodarki.

Publikacja: 31.08.2017 13:50

Krakowski Park Technologiczny

Krakowski Park Technologiczny

Foto: materiały prasowe

Przypomnijmy, że 1997 rok, był czasem gwałtownych przemian gospodarczych. W Krakowie i regionie upadały fabryki, a ludzie tracili pracę martwiąc się o niepewną przyszłość. Jednocześnie w tamtym czasie nie brakowało entuzjazmu dla przemian, które miały zbudować nowy wymiar gospodarczy w naszym mieście oraz województwie. Krakowski Park Technologiczny miał stać się jednym z narzędzi tych zmian. Mieliśmy kreować nowoczesną gospodarkę Małopolski. Po dwudziestu latach doświadczeń, przemianach, które zaszły w otaczającym nas świecie wiemy, że naszą rolą jest wyprzedzanie rzeczywistości, że zawsze musimy być krok przed. Nie ma rozwoju bez zmiany, a czas bardzo przyspieszył i w zaawansowanej gospodarce przyszłość stała się teraźniejszością. Mamy poczucie, że dobrze nasz czas wykorzystaliśmy, a dowody na to znajdujemy każdego dnia. NonStop FUTURE – to nasza odpowiedź na wyzwania jutra.

6 i 7 października spotkamy w Krakowskim Parku Technologicznym by wspólnie podsumować 20 lat działania Krakowskiego Parku Technologicznego. „W czasie gali 20-lecia nagrodzimy firmy, które osiągnęły największy sukces czy to jako beneficjenci pomocy publicznej w specjalnej strefie ekonomicznej czy lokatorzy parku technologicznego. – mówi Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT. Nagrodzimy też lokalny samorząd, bo to przecież gminy przez te lata były naszym najważniejszym partnerem, z którym tworzyliśmy specjalną strefę ekonomiczną i wypełnialiśmy ją inwestycjami polskimi i zagranicznymi”.

„W sprawach związanych z gospodarką mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku. – mówi Małgorzata Popławska, wiceprezes zarządu KPT. Jednak w tym szczególnym dla zespołu Krakowskiego Parku Technologicznego momencie, chcemy także – choćby w niewielkim zakresie – pomóc instytucji przyczyniającej się do poprawy losu osób dotkniętych nieszczęściem niepełnosprawności. Nawiązaliśmy współpracę z dwoma cieszącymi się bardzo dobrą opinią krakowskimi ośrodkami kształcącymi m.in. informatyków. Obok wsparcia finansowego zaoferowaliśmy im także wsparcie merytoryczne oraz gotowość objęcia klas informatycznych patronatem KPT. Liczymy na to, że zarówno Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących im. J. Korczaka, jak i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przekonają się, że warto z nami współpracować i dostrzeże nowe możliwości rozwoju dla swoich podopiecznych”.

Zależy nam na tym, by jak najwięcej osób mogło spotkać się z nami w tym szczególnym czasie. Dlatego też w sobotę zapraszamy do udziału w warsztatach technologicznych, w ramach których będzie można zrobić i nauczyć się wielu rzeczy. Make Things od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, a w tym roku proponujemy warsztaty m.in. programowania, lutowania czy drukowania 3D. W atrium będą prezentować się firmy z ciekawostkami technologicznymi. Naszych gości powitamy urodzinowym tortem i muzyką.

Dzisiaj oferta Krakowskiego Parku Technologicznego dla firm jest naprawdę szeroka. Wspomagamy zarówno firmy rozwijające się jak i te dojrzałe, pomagamy tworzyć biznes, uczymy, wspieramy. Cieszymy się, że po tych 20 latach widać efekty naszej pracy.

– Materiał przygotowany przez Krakowski Park Technologiczny

Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej