WarsawTour to oficjalny przewodnik mobilny, przygotowany z myślą o polskich i zagranicznych turystach przez Stołeczne Biuro Turystyki. Aplikacja działająca zarówno offline, jak i online pozwala zaplanować zwiedzanie Warszawy według indywidualnych zainteresowań, wybierając jeden z 16 tematów spacerów. Aplikacja pozwala na łączenie dwóch tras w jedną np. do trasy poświęconej Fryderykowi Chopinowi dołączyć wypoczynek nad Wisłą.

Obiekty z wybranych kategorii zostają odznaczone na mapie oraz rozwijanej liście, tworząc trasę zwiedzania. Wykorzystanie geolokalizacji GPS pozwala łatwo określić lokalizacje w przestrzeni miasta, a także otrzymywać informacje o atrakcjach w pobliżu. Opisy poszczególnych punktów zwiedzania, zawierają praktyczne informacje, np. o godzinach otwarcia muzeów, zdjęcia i o trasie dojazdu komunikacją miejską.

WarsawTour dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej, na urządzeniach z systemami iOS i Android. Można ją pobrać np. pod adresem app.warsawtour.pl.

To nie jedyna aplikacja, którą polecają przedstawicie warszawskiego ratusza. Otóż w konkursie BIHAPI nagrodę Grand Prix otrzymała aplikacja #mojemiejsce. Jest to interaktywna aplikacja ułatwiająca użytkownikowi ocenę lokalizacji nieruchomości w stolicy zgodną z preferencjami dotyczącymi rozmaitych zagadnień np. tereny zielone, placówki usługowe, komunikacja, szkolnictwo, obiekty sportowe oraz kulturalne. Specjalną nagrodę w tym konkursie otrzymało też rozwiązanie Ekologiczna Warszawa. Aplikacja ta pozwala na mapie pokazać poszczególne drzewa i krzewy oraz ich skupiska. Z kolei aplikacja Warszawski Ninja pozwala na bieżąco śledzić raporty o problemach na ulicach stolicy.