Dzięki nowej inwestycji zatrudnienie w firmie zwiększy się ponaddwukrotnie. Lubelska Fabryka Cukierków Pszczółka specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju karmelków twardych i nadziewanych. W sumie oferuje ona ok. 50 rodzajów cukierków. Cukierki Pszczółki sprzedawane są nie tylko w Polsce, ale też m.in. w USA, Niemczech, i krajach naszego regionu. Ostatnio doszły Chiny, Szwecja i Tajwan. Eksport to już ok. 15 proc. sprzedaży.

Fabryka jest częścią Krajowej Spółki Cukrowej (KSC). Wiosną 2014 r. spółka uzyskała zezwolenie na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec Podstrefa Lublin. – Inwestycja związana jest z wejściem w nowy segment rynku wyrobów czekoladowych – tłumaczy Magdalena Bożko, rzecznik KSC.

Dodaje, że produkowana w nim będzie szeroka gama wyrobów czekoladowych, którymi firma chce wejść na polski i zagraniczny rynek. Tam też będą produkowane karmelki. W listopadzie 2015 roku ruszyły prace budowlane. – Budowa zakładu ma się zakończyć do końca 2016 roku, a produkcja wyrobów czekoladowych ruszy w I kwartale 2017 roku – mówi Magdalena Bożko.

Inwestycja ma kosztować 80 mln zł. W nowym zakładzie przybędzie miejsc pracy. – W pierwszym roku działalności w SSE spółka zatrudni w nowoczesnej fabryce słodyczy w Lublinie ok. 70 nowych pracowników, a do 2026 roku zatrudnienie w firmie ma wzrosnąć do ok. 400 pracowników – tłumaczy rzecznik KSC. W tej chwili lubelska fabryka zatrudnia ok. 120 osób.