Walka dla weterana

Gwiazdy wspierają zbiórkę pieniędzy na leczenie weterana misji zagranicznych.

Publikacja: 15.02.2016 19:48

Walka dla weterana

Foto: Facebook

Grzegorz Sieradzki służył w wojsku 25 lat. Uczestniczył w zagranicznych misjach, był m.in. w Libanie i Iraku.

– Wielu osobom służył pomocą, to naprawdę dobry człowiek – wspomina kapitan Andrzej Pindor.

Teraz pomocy potrzebuje Grzegorz Sieradzki ze Świecia. Od miesięcy jego stan zdrowia się pogarsza, praktycznie nie rozstaje się z wózkiem inwalidzkim.

– Lekarze zdiagnozowali u męża stwardnienie zanikowe boczne, chorobę układu nerwowego – opisuje jego żona Joanna Sieradzka.

Pomóc ma rehabilitacja. Weteran ćwiczy kilka razy w tygodniu. To wciąż jednak za mało. Grzegorz Sieradzki chce przejść innowacyjny zabieg w klinice w Krakowie, który pomógł już wielu osobom z podobnymi objawami.

– To przeszczep komórek macierzystych metodą Whortona. Na ten zabieg oraz na rehabilitację są jednak potrzebne pieniądze – dodaje Andrzej Pindor.

Kapitan Pindor tak jak Sieradzki jest weteranem misji wojskowych. Tyle że on służył w Afganistanie, Iraku i Czadzie. Teraz pracuje w Wojskowej Komendzie Transportu w Szczecinie.

– Od kilku lat wspieram poszkodowanych weteranów ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju oraz rodziny poległych żołnierzy ze Stowarzyszenia Rodzin Poległych Żołnierzy Pamięć i Przyszłość – opowiada. Pindor był autorem kilkudziesięciu projektów w ramach kampanii społecznej „Szacunek i wsparcie”.

Teraz dla swojego kolegi weterana zorganizował z wielkim rozmachem akcję #walkaweterana. Z takim napisem sfotografowało się już wiele osób, gwiazd filmu i sportu. Dzięki Pindorowi akcję wsparli m.in. Monika Pyrek, Ola i Piotr Gruszka, Katarzyna i Cezary Żak, Marta Chodorowska, Franciszek Pieczka, Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus, Piotr Ligienza, Bartosz Topa, Jakub Wesołowski, Marcin Gortat, Łukasz Piszczek, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz.

Fotografując się z napisem #walkaweterana, zwrócili uwagę na to, że można pomóc innemu człowiekowi.

– Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka pieniędzy na operację dla Grzegorza Sieradzkiego. Wpłacić można dowolną kwotę. Liczy się każda złotówka – dodaje kapitan Pindor.

Jego bliscy przypominają, że Grzegorz Sieradzki ma dla kogo żyć. Niedawno urodziła mu się córka. Ludzie dobrej woli wpłacili dotychczas na operację weterana 37 tys. zł, ale potrzeba 60 tys. zł.

Pieniądze można także wpłacać na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko, ul. Stawnica 33A, 77-400 Złotów, nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, koniecznie z dopiskiem: „Grzegorz Sieradzki 583/S”.

Grzegorz Sieradzki służył w wojsku 25 lat. Uczestniczył w zagranicznych misjach, był m.in. w Libanie i Iraku.

– Wielu osobom służył pomocą, to naprawdę dobry człowiek – wspomina kapitan Andrzej Pindor.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Archiwum
Znaleźć sposób na nierówną walkę z korkami
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Archiwum
W Kujawsko-Pomorskiem uczą się od gwiazd Doliny Krzemowej
Archiwum
O finansach samorządów na Europejskim Kongresie Samorządów
Archiwum
Pod hasłem #LubuskieChallenge – Łączy nas przyszłość
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Archiwum
Nie można zapominać o ogrodach, bo dzięki nim żyje się lepiej