Genesis w Gdańsku, Cugowscy w Gdyni

Organizacja miejskiego sylwestra będzie w tym roku kosztowała Gdynię 400 tys. zł. Fot. Andrzej Gojke
KFP

Ray Wilson z repertuarem Genesis, Bracia, Tymon Tymański, znani konferansjerzy, sztuczne ognie. A o północy przemówienia prezydentów. Trójmiasto szykuje się na sylwestra.

Z największym rozmachem swoją tegoroczną imprezę planuje Gdańsk. Na Targu Węglowym na Starówce wystąpi Ray Wilson z Genesis. W repertuarze – największe przeboje tej formacji w nowych aranżacjach.

Po koncercie na scenie pojawi się Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, a o północy zaplanowano 13-minutowy pokaz sztucznych ogni. Koszt imprezy wyniesie 220 tysięcy złotych.

– Spodziewamy się kilkunastu tysięcy osób, podobnie jak w latach poprzednich – mówi Emilia Salach, rzecznik prasowy gdańskiego magistratu.

W Gdyni postawili na polskich wykonawców. Na skwerze Kościuszki nowy rok powitają zespół Bracia i Krzysztof Cugowski, a po nich wystąpi Tymon Tymański. Imprezę poprowadzi Paweł Konjo Konnak. Z życzeniami na scenie pojawi się prezydent Wojciech Szczurek. Jak podaje miasto – cały budżet wynosi 400 tys. złotych.

Miejskiego sylwestra nie organizuje leżący pośrodku Sopot, w którym i tak będzie bawić się mnóstwo ludzi – przede wszystkim w skoncentrowanych na Monciaku klubach. Sporo ludzi może też dojechać na sopockie imprezy po północy. W Słupsku, na placu przed ratuszem zaplanowano koncert muzyki klubowej w połączeniu z pokazem światła i multimediów. – Nie zabraknie konkursów, a także atrakcji na lodowisku, które znajduje się na placu – mówi Karolina Chalecka z Biura Prezydenta Miasta Słupska.

Sylwestra poprowadzą Jarosław Kret i Radosław Brzózka. A bawić się na nim będzie Robert Biedroń, prezydent Słupska. Na organizację miasto wyda 143 tys. złotych. Niedawne zamachy terrorystyczne w Paryżu nie wpłynęły na organizację sylwestrowych imprez. Choć samorządy deklarują, że mają opracowane procedury na wypadek różnych sytuacji.

– My już przed Euro 2012 wprowadziliśmy specjalną procedurę na wypadek, gdyby coś się działo. Mamy specjalne centrum zarządzania kryzysowego, służby spotykają się w jednym miejscu, gdzie mamy pełny monitoring i rozpoczynają działania – mówi Emilia Salach. – Obecnie nie ma w Polsce ogłoszonego stopnia zagrożenia i w Gdańsku wszystko jest normalnie. Także sylwester.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nie ma jak skutecznie bronić mieszkańców

Brakuje uregulowań dotyczących najmu krótkoterminowego. Tymczasem w innych państwach europejskich od dawna już obowiązują.

Życie w cieniu szybu

Górnicze osiedle Nikiszowiec w Katowicach liczy ponad sto lat. Drzemie w nim potencjał społeczny ...

Trzebież znów na trasie

Na żeglarską mapę Polski wraca port jachtowy w Trzebieży. Ten sławny i zasłużony dla ...

Domy samopomocy mogłyby działać lepiej

Potrzebne są zmiany w przepisach oraz lepsze rozeznawanie potrzeb osób z zaburzeniami psychicznymi przez ...

Rośnie siła mniejszych miast

Brak rąk do pracy powoduje, że stutysięczniki mogą śmiało rywalizować o najemców biur z ...

W Rzeszowie rusza Festiwal Nowego Teatru

Na prestiżowej imprezie wystąpią m.in. stołeczny Teatr Powszechny i krakowski Teatr im. Słowackiego. Najważniejsze wydarzenia ...