Biznes docenia Kujawy

Holding Kongsberg Automotive rozpoczyna budowę fabryki w gminie Brześć Kujawski. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Docelowo znajdzie tu pracę tysiąc osób.

Kongsberg Automitive produkuje systemy poprawiające komfort użytkowników aut – m. in. systemy regulacji, podgrzewania i wentylowania foteli – dla wielu prestiżowych marek, w tym Bentleya, Porsche, Jaguara, Maserati, Ferrari, Volvo, BMW, Land Rovera i Toyoty. Zakład pod Włocławkiem, posadowiony w Brzeskiej Strefie Gospodarczej w Pikutkowie, stanie na 6-hektarowej działce w rejonie węzła autostrady A-1 Włocławek Zachód. Będzie się tu odbywać produkcja m.in. mat grzewczych i systemów masażu do foteli samochodowych. Uzbrojenie terenów wsparł ze środków unijnych i własnego budżetu, samorząd województwa.

– Zaangażowanie tak poważnego inwestora to dowód, że prowadzona przez nas od lat polityka otwarcia na biznes i wspierania przygotowania terenów pod inwestycje jest trafna i przynosi rezultaty. Powstanie tego zakładu to naprawdę dobra wiadomość dla gospodarki regionu i dla rynku pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Inwestor deklaruje, że w tym roku w zakładzie znajdzie pracę 150 osób, a kolejnych 350 w przyszłym. Docelowe zatrudnienie (1000 osób) zostało założone do 2020 r.

Mogą Ci się również spodobać

Polska na co dzień w szarym sosie

Mija kolejny sezon grzewczy. Poprawy stanu powietrza nie widać. Słychać za to obietnice samorządów ...

Krótka kołdra utrudnia rozwój kultury

Coraz więcej środków przeznacza się na działalność muzeów i teatrów. Ciągle jednak jest ich ...

Gwiazda hipisowskiej muzyki w Dolinie Charlotty

Wydarzeniem Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty będzie koncert Johna Fogerty, byłego lidera hipisowskiej ...

Tramwaj zawieszonej linii 43 na pętli w Lutomiersku

Łódź: powolna śmierć podmiejskich tramwajów

Łódzkie tramwaje zawsze wyróżniały połączenia podmiejskie. Tym środkiem lokomocji można było dojechać praktycznie do ...

Innowacje szansą dla polskiej gospodarki

Lepsza współpraca biznesu z nauką i mądre wydawanie pieniędzy na innowacyjność – jeśli nie ...

Siemaszkowa w objeździe i lubuskie Leony

Podkarpacie zobaczy historię rodziny Ulmów, a Zielona Góra przyzna coroczne nagrody aktorskie.   11–13 ...