Nowe tereny inwestycjne

materiały prasowe

Doskonała lokalizacja (ok. 30 km od Warszawy), świetny dojazd (DK 50 i S8) oraz gotowy plan zagospodarowania przestrzennego. Trzy podstawowe atuty, których oczekuje inwestor. Tak przygotowana oferta czeka na inwestorów w Mszczonowie. Do dyspozycji jest ponad 15 hektarów.

Ponad miliard Euro zainwestowało do tej pory ponad 20 firm w gminie Mszczonów. Swoje siedziby zlokalizowały tu m. in. Mostva, FM Logistic, Jeronimo Martins, YKK czy Kanuf Industries. To najlepszy dowód na to, że Mszczonów jest gminą przyjazną inwestorom.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów Mszczonów przygotował tereny inwestycyjne. Możliwa jest na nich lokalizacja inwestycji w zakresie usług i przemysłu (farmacja, chemia, handel, przemysł, produkcja, transport, gospodarka magazynowa). Łączny obszar terenów pod przemysł i usługi wynosi 8,0587 hektara. Składa się na niego sześć działek o powierzchni od 0,3926 do 3,0296 hektara.

Do dyspozycji są też tereny oznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego sygnaturą NU i przeznaczone pod inwestycje związane z utylizacją odpadów. Na inwestorów czekają cztery działki o powierzchni od 0,5972 hektara do 1,9987 hektara. Łączna powierzchnia tych terenów wynosi 4,302 hektara.

Trzecią grupą terenów inwestycyjnych jest obszar ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego symbolem O/P. Mogą być na nim prowadzone inwestycje związane z przetwarzaniem i utylizacją odpadów w tym termiczne przekształcanie odpadów. Mogą być tam posadowione obiekty produkcyjne i magazynowe. Dopuszcza się też lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii. Łączna powierzchnia terenów O/P wynosi 2,8248 hektara.

Ogromną zaletą terenów inwestycyjnych w gminie Mszczonów jest ich lokalizacja. W bezpośredniej bliskości przebiega droga ekspresowa S8 oraz DK 50. Około 15 km dalej znajduje się węzeł Wiskitki na autostradzie A2. Lotnisko Okęcie jest w odległości zaledwie 40 km. W odległości około 25 km znajdować się będzie Centralny Port Lotniczy, którego budowę zapowiada Rząd Polski. Trudno o lepszą lokalizację w centrum Polski.

Dane dotyczące poszczególnych obszarów terenów inwestycyjnych

P/U – tereny obiektów produkcyjnych, skaldów, magazynów i zabudowy usługowej, które m. in. w procesie produkcyjnym mogą wykorzystywać surówce wtórne. Dopuszcza się lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię z odnawialnych źródeł energii. Dopuszcza się recykling odpadów.

Powierzchnia biologicznie czynna 20 proc. Dopuszczalna powierzchnia zabudowy do powierzchni działki 45 proc.. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 3, 0296; 1,8623; 0,6944; 0,3926; 0,8940; 1,1858

Razem – 8,0587 ha

N/U – zakład utylizacji odpadów

Powierzchnia biologicznie czynna 25proc. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 0,5972; 0,1153; 1,9987; 1,5908.

Razem – 4,302 ha

O/P – tereny przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w tym termicznego przekształcania odpadów. Tereny obiektów produkcyjnych i magazynowych. Ponadto dopuszcza się lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię z odnawialnych źródeł energii.

Powierzchnia biologicznie czynna 20 proc. Dopuszczalna powierzchnia zabudowy do powierzchni działki 45 proc.. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 0,9743; 1,8505.

Razem – 2,8248 ha.

Mogą Ci się również spodobać

Pływający ambasadorzy nadmorskich miast

Niektóre samorządy są właścicielami pełnomorskich jachtów. Jednostki służą przede wszystkim do szkolenia młodzieży.

Kuszenie orientalnego szofera

Miejskie autobusy i tramwaje coraz częściej prowadzą Ukraińcy. Samorządowi przewoźnicy chcą zatrudniać coraz więcej ...

Poznańska Arena do remontu

Kolejny z obiektów, w których pokolenia widzów przeżywały uniesienia, przejdzie modernizację. Arena zmieni się, ...

Znak pojawił się niespodziewanie 

Stała zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie ruchu ciężkich pojazdów wymagała rozważenia racji mieszkańców, ...

Antysmogowa lotna kontrola

Coraz więcej dronów kontroluje stan powietrza w polskich miastach, są uzupełnieniem arsenału straży miejskich. ...

Dwa wspaniałe dni w Szczecinie

48 godzin to stanowczo za mało, by poznać Szczecin, ale to dobry początek. Zanim ...