Nowe tereny inwestycjne

materiały prasowe

Doskonała lokalizacja (ok. 30 km od Warszawy), świetny dojazd (DK 50 i S8) oraz gotowy plan zagospodarowania przestrzennego. Trzy podstawowe atuty, których oczekuje inwestor. Tak przygotowana oferta czeka na inwestorów w Mszczonowie. Do dyspozycji jest ponad 15 hektarów.

Ponad miliard Euro zainwestowało do tej pory ponad 20 firm w gminie Mszczonów. Swoje siedziby zlokalizowały tu m. in. Mostva, FM Logistic, Jeronimo Martins, YKK czy Kanuf Industries. To najlepszy dowód na to, że Mszczonów jest gminą przyjazną inwestorom.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów Mszczonów przygotował tereny inwestycyjne. Możliwa jest na nich lokalizacja inwestycji w zakresie usług i przemysłu (farmacja, chemia, handel, przemysł, produkcja, transport, gospodarka magazynowa). Łączny obszar terenów pod przemysł i usługi wynosi 8,0587 hektara. Składa się na niego sześć działek o powierzchni od 0,3926 do 3,0296 hektara.

Do dyspozycji są też tereny oznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego sygnaturą NU i przeznaczone pod inwestycje związane z utylizacją odpadów. Na inwestorów czekają cztery działki o powierzchni od 0,5972 hektara do 1,9987 hektara. Łączna powierzchnia tych terenów wynosi 4,302 hektara.

Trzecią grupą terenów inwestycyjnych jest obszar ujęty w planie zagospodarowania przestrzennego symbolem O/P. Mogą być na nim prowadzone inwestycje związane z przetwarzaniem i utylizacją odpadów w tym termiczne przekształcanie odpadów. Mogą być tam posadowione obiekty produkcyjne i magazynowe. Dopuszcza się też lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii. Łączna powierzchnia terenów O/P wynosi 2,8248 hektara.

Ogromną zaletą terenów inwestycyjnych w gminie Mszczonów jest ich lokalizacja. W bezpośredniej bliskości przebiega droga ekspresowa S8 oraz DK 50. Około 15 km dalej znajduje się węzeł Wiskitki na autostradzie A2. Lotnisko Okęcie jest w odległości zaledwie 40 km. W odległości około 25 km znajdować się będzie Centralny Port Lotniczy, którego budowę zapowiada Rząd Polski. Trudno o lepszą lokalizację w centrum Polski.

Dane dotyczące poszczególnych obszarów terenów inwestycyjnych

P/U – tereny obiektów produkcyjnych, skaldów, magazynów i zabudowy usługowej, które m. in. w procesie produkcyjnym mogą wykorzystywać surówce wtórne. Dopuszcza się lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię z odnawialnych źródeł energii. Dopuszcza się recykling odpadów.

Powierzchnia biologicznie czynna 20 proc. Dopuszczalna powierzchnia zabudowy do powierzchni działki 45 proc.. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 3, 0296; 1,8623; 0,6944; 0,3926; 0,8940; 1,1858

Razem – 8,0587 ha

N/U – zakład utylizacji odpadów

Powierzchnia biologicznie czynna 25proc. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 0,5972; 0,1153; 1,9987; 1,5908.

Razem – 4,302 ha

O/P – tereny przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów w tym termicznego przekształcania odpadów. Tereny obiektów produkcyjnych i magazynowych. Ponadto dopuszcza się lokalizację budowli i urządzeń produkujących energię z odnawialnych źródeł energii.

Powierzchnia biologicznie czynna 20 proc. Dopuszczalna powierzchnia zabudowy do powierzchni działki 45 proc.. Dopuszczalna wysokość zabudowania 25 m.

W odległości ok. 600 metrów wodociąg, kanalizacja i gaz.

Rozmiary działek w hektarach – 0,9743; 1,8505.

Razem – 2,8248 ha.

Mogą Ci się również spodobać

Ruszył ważny etap odmrażania. Praca transgraniczna znowu możliwa

Od 4 maja, po ponadmiesięcznej przerwie, Polacy znów mogą dojeżdżać do pracy w Niemczech ...

Będą mierzyć jakość powietrza

Szkoła Podstawowa nr 11 bierze udział w międzynarodowym projekcie „Inteligentny Samorząd – Change the ...

Nie opieramy się tylko na węglu

Powinniśmy zacząć myśleć o stopniowym wygaszaniu kopalń – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. Rybnik ...

Więcej podatków dla samorządów

Reforma lokalnych budżetów jest konieczna, wydatki są zbyt sztywne, a dochody za małe – ...

Kolor ma znaczenie. Śnieżka wspiera rozwój dzieci i młodzieży

Dzięki udziałowi w programie Śnieżki „Koloratorium”, już w 14 szkołach podstawowych z całej Polski ...