Warszawa atrakcyjna dla mieszkańców

materiały prasowe

Warszawa, jako stolica Polski spełniająca różnorodne oczekiwania – administracji publicznej, przedstawicielstw dyplomatycznych, administracji samorządowej, biznesu, turystów i mieszkańców – wypracowała rozwiązania, które dla tych wszystkich grup stanowią o wygodnym, bezpiecznym i atrakcyjnym życiu w mieście.

Warszawa rozwija się przede wszystkim dla swoich mieszkańców. Wiele inwestycji, modernizacji i programów powstaje też z myślą o wszystkich jego użytkownikach – zarówno o mieszkańcach, jak i przyjeżdżających po wypoczynek, czy pracę. Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym, i coraz ciekawszym turystycznie. W ubiegłym roku gościła blisko 10 mln turystów z zagranicy i Polski.

Wizytówką Warszawy jest rozwinięta komunikacja miejska. Nowy tabor autobusowy i tramwajowy, dwie linie metra, wygodne przystanki, nowy most, ścieżki i rowery miejskie, parkingi P&R czynią miasto dostępnym i funkcjonalnym zarówno dla mieszkańców, jak i gości.

Dbałość o ekologię – o zieleń miejską, powietrze, wodę – to nie tylko miasto zdrowsze na co dzień, ale lepiej postrzegane przez przyjezdnych i inwestorów. W Warszawie jest blisko 80 parków i rozległe tereny lasów miejskich. Sukcesywnie w nich, oraz przy ulicach dosadzane są drzewa – w 2017 roku 14 tysięcy sztuk. To powoduje, że skutki bardzo dynamicznie rozwijającego się miasta nie uszczuplają w znaczący sposób liczby drzew.

Stolica wygrała walkę o dobrą wodę prosto z kranu, natomiast na sile przybiera cięgle trwająca batalia o zmniejszenie smogu, wyraża się sumą 12,5 mln zł przeznaczonych w 2017 r. na m.in. wymianę pieców i odnawialne źródła energii.

W tym roku Warszawa na inwestycje przeznaczyła blisko 2,5 mld zł, w tym 800 mln zł z unijnych dotacji. Efekty zmian są widoczne nie tylko na wielkich budowach komunikacyjnych, szpitali i przychodni zdrowia, szkół, żłobków i przedszkoli, ale także w programach skierowanych do seniorów i dzieci, oraz tych tworzonych z myślą o zwierzętach. Zrównoważony rozwój stolicy wpływa na realizację osobistych planów mieszkańców, którym w Warszawie dobrze się mieszka, pracuje i odpoczywa.

WARSZAWA Smart City

 

Mogą Ci się również spodobać

30 lat po drugim sierpniu

„Szczecin ’88. Tu zaczęła się wolność” – pod tym hasłem w Szczecinie zaplanowano obchody ...

Zagrają Los Lobos, Ziggy Marley i Suede

W tym tygodniu zapraszają Festiwal Legend Rocka, Pol’and’Rock Jurka Owsiaka i OFF Artura Rojka. ...

Porządkowanie inwestycji na drogach

Wnioski, które zostały złożone w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na ...

Brak lokali blokuje realizację wyroków

Miasta potrzebują kilku lat, by dostarczyć mieszkanie pod najem socjalny swoim najuboższym mieszkańcom oraz ...

Więcej gazu na Kujawach

Po latach starań gmina Lisewo doczekała się w końcu gazyfikacji. Do końca 2022 roku, ...

Wizualizacja Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu

Gospodarka na eurodopalaczu

Już prawie 250 mld zł unijnego wsparcia pracuje w naszej gospodarce. Największe projekty dotyczą ...