Inteligentnie oświetlone przejście

Flickr

Innowacyjne rozwiązania doświetlania przejść dla pieszych przyczyniają się do bardzo skutecznej poprawy bezpieczeństwa na przejściach, w szczególności po zmroku lub podczas złej pogody i na obszarach pozamiejskich, zazwyczaj pozbawionych drogowego oświetlenia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii systemy wykrywają jedynie pieszych zbliżających się do przejścia, a inteligentne sensory potrafią odróżnić człowieka od przelatującego liścia czy nawet przechodzącego zwierzęcia. Po zastosowaniu systemu przy przejściu dla pieszych jego widoczność diametralnie się zmienia. Kierowca widzi ostrzeżenie setki metrów przed dojechaniem do przejścia dla pieszych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania systemu nie tylko ogranicza koszty utrzymania urządzeń do zera, ale także przyczynia się do ochrony środowiska. Urządzenia są łatwe w montażu i konfiguracji, a dzięki diodom LED najnowszej klasy światło generowane przez lampy jest wyjątkowo intensywne. Do głównych korzyści związanych z wdrożeniem systemu należą:

  • skuteczne doświetlenie przejść dla pieszych na wyjątkowo niebezpiecznych odcinkach dróg lub tam, gdzie nie zastosowano żadnego innego oświetlenia. 
  • automatyczne wykrywanie pieszego zbliżającego się do przejścia. System sam uruchamia oświetlenie gdy pieszy zbliża się do przejścia i gasi po opuszczeniu przejścia przez pieszego oszczędzając tym samym energię.
  • akumulatory połączone z nowoczesnymi ogniwami słonecznymi, które działają bezawaryjnie przez wiele lat.

Solarne zasilanie jest przyjazne środowisku, a przy tym tanie w utrzymaniu. Dodatkowo system pozwala oszczędzić na kosztach podciągnięcia stałego źródła zasilania elektrycznego. Istnieje też możliwość połączenia urządzeń z już zainstalowanym system sterowania sygnalizacją świetlną na przejściach dla pieszych. Firma Leditech proponuje też bezprzewodowe lub przewodowe punktowe elementy oświetleniowe, aktywnie komunikujące się ze sobą oraz z główną lampą LED znajdującą się pod znakiem. System uruchamia się inteligentnie tylko przed wkroczeniem pieszego na przejście.

Mogą Ci się również spodobać

Wrocław – rowerowa stolica Polski

Koniec roku 2018 przyniósł dla Wrocławia bardzo dobre wieści. Pierwszy raz w historii w ...

Samorządy ruszą do „starcia z opresyjnymi organami państwa”

Prezydent Ciechanowa wspiera lokalnych przedsiębiorców nękanych przez Sanepid. Pomoc prawną miejscowym firmom oferują też ...

Przy śmieciach trzeba kalkulować

Zryczałtowana stawka za odpady z ogródków działkowych czy domków letniskowych musi być oparta na ...

Burmistrz chciał na początek obniżyć pensję sobie. Radni się nie zgodzili

Chciałem zacząć od siebie. Taką wolę zgłosili też moi zastępcy. Uważamy, że w dobie ...

Biurowce: lokalne rynki ścigają Warszawę

W głównych ośrodkach regionalnych jest już prawie tyle biur, ile w Warszawie. A do ...

#OdkryjDolnyŚląsk – te miejsca naprawdę warto zobaczyć!

Dziewięć atrakcji turystycznych, dziewięć intrygujących haseł – tak region zachęca do poznawania swoich tajemnic. ...