Inteligentnie oświetlone przejście

Flickr

Innowacyjne rozwiązania doświetlania przejść dla pieszych przyczyniają się do bardzo skutecznej poprawy bezpieczeństwa na przejściach, w szczególności po zmroku lub podczas złej pogody i na obszarach pozamiejskich, zazwyczaj pozbawionych drogowego oświetlenia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii systemy wykrywają jedynie pieszych zbliżających się do przejścia, a inteligentne sensory potrafią odróżnić człowieka od przelatującego liścia czy nawet przechodzącego zwierzęcia. Po zastosowaniu systemu przy przejściu dla pieszych jego widoczność diametralnie się zmienia. Kierowca widzi ostrzeżenie setki metrów przed dojechaniem do przejścia dla pieszych. Wykorzystanie energii słonecznej do zasilania systemu nie tylko ogranicza koszty utrzymania urządzeń do zera, ale także przyczynia się do ochrony środowiska. Urządzenia są łatwe w montażu i konfiguracji, a dzięki diodom LED najnowszej klasy światło generowane przez lampy jest wyjątkowo intensywne. Do głównych korzyści związanych z wdrożeniem systemu należą:

  • skuteczne doświetlenie przejść dla pieszych na wyjątkowo niebezpiecznych odcinkach dróg lub tam, gdzie nie zastosowano żadnego innego oświetlenia. 
  • automatyczne wykrywanie pieszego zbliżającego się do przejścia. System sam uruchamia oświetlenie gdy pieszy zbliża się do przejścia i gasi po opuszczeniu przejścia przez pieszego oszczędzając tym samym energię.
  • akumulatory połączone z nowoczesnymi ogniwami słonecznymi, które działają bezawaryjnie przez wiele lat.

Solarne zasilanie jest przyjazne środowisku, a przy tym tanie w utrzymaniu. Dodatkowo system pozwala oszczędzić na kosztach podciągnięcia stałego źródła zasilania elektrycznego. Istnieje też możliwość połączenia urządzeń z już zainstalowanym system sterowania sygnalizacją świetlną na przejściach dla pieszych. Firma Leditech proponuje też bezprzewodowe lub przewodowe punktowe elementy oświetleniowe, aktywnie komunikujące się ze sobą oraz z główną lampą LED znajdującą się pod znakiem. System uruchamia się inteligentnie tylko przed wkroczeniem pieszego na przejście.

Mogą Ci się również spodobać

Nie jest bezpiecznie na przejściach dla pieszych

Na najszybszych drogach aż 90 proc. kierowców przekracza prędkość w okolicach przejść dla pieszych. ...

Okazja! Bilet katowicki za 119 zł

119 złotych miesięcznie – tylko tyle trzeba zapłacić za „bilet katowicki”, by na terenie ...

Planują trzecią linię metra

Ruszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla III linii metra. Warszawski ratusz przygotowuje się ...

Dwa kroki do przodu, jeden w tył

Poparcie społeczne dla walki ze smogiem kończy się w chwili, gdy okazuje się, że ...

Bezpański wrak na parkingu bez OC

Powiaty mają szansę pozbyć się kosztów ubezpieczeń wraków, po które miesiącami nie zgłaszają się ...

Art Naif Festiwal: Sztuka naiwna z sześciu kontynentów

W Katowicach ruszył Art Naif Festiwal. W Galerii Szyb Wilson można oglądać prace 400 ...