Biżuteria stołu

Nic tak nie doda blasku wigilijnemu stołowi jak piękne sztućce i zastawa z blisko dwuwiekową tradycją.

Za stołową biżuterią firmy Hefra stoją nie tylko szlachetne surowce i jubilerski kunszt wykończenia, ale historia firmy. Jej ręcznie polerowane sztućce zdobią stoły koneserów od ponad 190 lat, a dbałość o najdrobniejsze szczegóły satysfakcjonuje gusta nawet najbardziej wymagających miłośników galanterii stołowej.

Komplety sztućców takie jak zdobiona delikatnym motywem roślinnym Rapsodia czy ozdobione motywami myszki, pieska czy kotka sztućce dziecięce, będą doskonałym, eleganckim dopełnieniem każdego stołu. A podczas wieczerzy wigilijnej będą pięknie odbijać blask choinkowych światełek i świec. Piękną ozdobę stołu czy salonu, ale także znakomity pomysł na prezent świąteczny, może stanowić cukiernica Hefry. Cukiernice są jedną ze specjalności fabryki, a ich kolekcja, obejmująca style arystokratyczne, bardzo ozdobne, takie jak słynna Fragetka, a także eleganckie i powściągliwe, jak Księstwo Warszawskie czy Cukiernica Francuska, ozdobią każde wnętrze. Doskonałym pomysłem na prezent będzie też patera lub srebrny kuferek na skarby lub biżuterię.

– Fabryka wyrobów platerowanych srebrem i złotem Józefa Frageta przy Elektoralnej 753 poleca się wyrobami platerowanymi znanymi od kilku lat powszechnie ze swojej dobroci, trwałości i wykwintności, odznaczających się wybornym gustem, pięknością i świetnością kształtów oraz dostępną ceną… – ta reklama zamieszczona w prasie w z 1846 r. pozostaje aktualna do dzisiaj.

Produkty J, Frageta i braci Henneberg od początku wprowadzenia ich na rynek, od początku cenione były ze względu na jakość artystyczną. Świadczą o tym najwcześniejsze nagrody, jak choćby złoto na wstędze św. Stanisława z 1838 r. czy brązowy medal i dyplom „za piękność rysunku i staranność wykończenia” na wystawie w Petersburgu w 1870 r.

Sztućce z fabryki J. Frageta i „Braci Henneberg” sprzedawane były na całym świecie, a na przełomie wieków XIX i XX można je było kupić w Tyfilisie, Konstantynopolu, Moskwie, Wilnie czy Teheranie. Realizowano je także na zamówienia indywidualne trafiając na stoły Prezydenta Rzeczypospolitej, ministerstw, statku m/s „Batory”, Towarzystwa Międzynarodowego Wagonów Sypialnych, hoteli „Polonia” i „Bristol”, a w 1928 r. także dworu króla Afganistanu. Dzisiaj najpiękniejsze kolekcje wyrobów J. Frageta i „Braci Henneberg” można podziwiać w muzeach Moskwy i Petersburga, a w Polsce w zbiorach Zamku Królewskiego i Muzeum Narodowego a także u indywidualnych kolekcjonerów. Fabryka Hefra jest kontynuatorem tej wielkiej tradycji. Produkuje jako jedyna firma polska, sztućce i galanterię stołową, srebrną i platerowaną, z polskich produktów, tylko w Polsce, ręcznie obrabianą i grawerowaną.

Na stronie hefra.pl można nie tylko kupić wyroby firmy, ale także dowiedzieć się, jak dbać o szlachetną zastawę stołową ze stali nierdzewnej, oksydowaną, a także srebrną i posrebrzaną.

Mogą Ci się również spodobać

Wolność zaczęła się w Szczecinie

Piknik rodzinny, koncert legend polskiego rocka, spotkania z młodzieżą w ramach „Europejskiego maratonu wolności”, ...

Upalne lato, gorący sezon

To był bardzo udany sezon, lepszy od i tak świetnego roku ubiegłego – mówi ...

Pszczela brać w miejskiej barci

Sytuacja pszczół jest trudna. Ich liczebność dramatycznie maleje m.in. w efekcie używania w procesie ...

Boom na miejskie magazyny

Miejskich hal firmy nie boją się budować spekulacyjnie, nie na zamówienie. Wynajmują się na ...

Wspólny bilet komunikacyjny dla Trójmiasta na razie… tylko w Gdańsku

Wspólny bilet na komunikację miejską i kolejową w ramach aglomeracji będzie od kwietnia testowany ...

Mniej kradzieży samochodów. Jakie auta giną najczęściej?

Polska policja w 2018 roku wszczęła blisko 9 tys. postępowań o kradzież auta. Sprawców ...