Gorąco na wodzie

rp.pl

Mieszkańcy Trójmiasta nadchodzący oddech sezonu zaczynają odczuwać już w maju, kiedy pojawiają się pierwsze ciepłe weekendy.

W czerwcu szaleństwo zaczyna się już na dobre, by swoje apogeum osiągnąć w lipcu. Atrakcje są tylko pozornie co roku takie same. Zarówno tych kulturalnych, z niezmiennie dominującym festiwalem Open’er, jak i sportowych systematycznie przybywa. Szczególnie ciekawie robi się na wodzie. Polskie żeglarstwo coraz skuteczniej stara się zaistnieć na światowej mapie regat. W Gdańsku podczas Mistrzostw Europy ORC Zatoka Gdańska zaroi się od jachtów z całej Europy. W sierpniu zjadą się regatowcy z całego świata, by ścigać się w mistrzostwach świata katamaranów w A-klasie. To małe, superszybkie jednostki, które unoszą się nad lustrem wody na tzw. foilach, czyli hydroskrzydłach. To tylko niektóre z planowanych regat, bo tych z roku na rok przybywa. A wraz z nimi rośnie infrastruktura. Najbardziej widać to po plażowych lokalach, których powstaje coraz więcej. Szczególnie przy wejściach na plażę.

Szukających ciszy i spokoju taki obrót spraw z pewnością nie cieszy. Taka jest jednak natura miasta. Wystarczy jednak kilkunastokilometrowa wycieczka na północ od Gdyni, w stronę Pucka i półwyspu. Szybko pojawia się świat niezagospodarowanych plaż. Aż po sam koniec Helu. Można przejechać samochodem, przepłynąć wodą albo przejechać rowerem po tzw. Pierścieniu Zatoki Puckiej. Lato nadchodzi!

Mogą Ci się również spodobać

Uwłaszczenie: samorządy uszczęśliwione na siłę

Zmienią się zasady przekształcenia gruntów pod blokami. Samorządy są oburzone. Przypominają, że nie zmienia ...

Miliony kur dalej od domu

Przepisy określą, w jakiej odległości od domów będzie można budować fermy.

Polska szkoła chaosu

Reforma edukacji nie uspokoiła sytuacji w szkolnictwie. Na nowy system narzekają nauczyciele i rodzice. ...

Opłaty za śmieci nadal będą rosły

Przez Polskę przetoczyła się fala podwyżek opłat za odbiór odpadów. Rekordy padły w podwarszawskich ...

Tablica z reklamą to nie jest problem

Podział nieruchomości zabudowanej na cele mieszkaniowe w celu wydzielenia usytuowanego na niej np. billboardu ...

Dostęp do stron www bez barier

Informacje w sieci zamieszczane m.in. przez jednostki samorządu terytorialnego nie będą mogły sprawiać trudności ...