Gorąco na wodzie

rp.pl

Mieszkańcy Trójmiasta nadchodzący oddech sezonu zaczynają odczuwać już w maju, kiedy pojawiają się pierwsze ciepłe weekendy.

W czerwcu szaleństwo zaczyna się już na dobre, by swoje apogeum osiągnąć w lipcu. Atrakcje są tylko pozornie co roku takie same. Zarówno tych kulturalnych, z niezmiennie dominującym festiwalem Open’er, jak i sportowych systematycznie przybywa. Szczególnie ciekawie robi się na wodzie. Polskie żeglarstwo coraz skuteczniej stara się zaistnieć na światowej mapie regat. W Gdańsku podczas Mistrzostw Europy ORC Zatoka Gdańska zaroi się od jachtów z całej Europy. W sierpniu zjadą się regatowcy z całego świata, by ścigać się w mistrzostwach świata katamaranów w A-klasie. To małe, superszybkie jednostki, które unoszą się nad lustrem wody na tzw. foilach, czyli hydroskrzydłach. To tylko niektóre z planowanych regat, bo tych z roku na rok przybywa. A wraz z nimi rośnie infrastruktura. Najbardziej widać to po plażowych lokalach, których powstaje coraz więcej. Szczególnie przy wejściach na plażę.

Szukających ciszy i spokoju taki obrót spraw z pewnością nie cieszy. Taka jest jednak natura miasta. Wystarczy jednak kilkunastokilometrowa wycieczka na północ od Gdyni, w stronę Pucka i półwyspu. Szybko pojawia się świat niezagospodarowanych plaż. Aż po sam koniec Helu. Można przejechać samochodem, przepłynąć wodą albo przejechać rowerem po tzw. Pierścieniu Zatoki Puckiej. Lato nadchodzi!

Mogą Ci się również spodobać

Dzięki 500 mln zł na inwestycje kolejki po mieszkanie mają być krótsze

Brakuje tanich mieszkań czynszowych, dlatego gminy zamierzają budować ich więcej. Zachętą mają być wyższe ...

Pielęgniarki zadbają o uczniów

Jeśli w szkole dentysta nie będzie miał gabinetu, gmina ma zapewnić np. dentobus.

Kamienie milowe 30-lecia samorządu terytorialnego

Początek prac koncepcyjnych nad ustrojem samorządu sięga 1981 r. Tak przedstawia się kalendarium działań ...

Turysta wjedzie do Krakowa tylko z biletem?

Wraca temat „Biletu do miasta”, czyli podatku od turystów, jaki ci płaciliby chcąc zwiedzić ...

Kolejne bloki powstaną w Uniejowie

W Uniejowie, w północnej części miasta, powstaną kolejne bloki z lokalami mieszkalnymi. Inwestycja rozpocznie ...

Boom na żeglarstwo

Nowa marina na 226 jachtów z wielkim kompleksem mieszkalno-konferencyjnym w Szczecinie-Dąbiu, powrót sławnego ośrodka ...