Bez wielkich gwiazd. Koncertowe lato w kameralnym gronie

AdobeStock / Aliaksei

Mieli do nas przyjechać m.in. Guns N’ Roses, Pearl Jam i Rammstein. Na razie możemy oglądać koncerty polskich artystów online.

Jeszcze w lutym zapowiadał się niezwykle atrakcyjne przełom wiosny i lata, wspaniała koncertowa uwertura wakacji.

15 czerwca miał się odbyć łódzki show Lenny’ego Kravitza. Obecnie trwa ustalanie nowego terminu. 17 czerwca miało wystąpić na PGE Narodowym w Warszawie Guns N’ Roses. Ten koncert też jest w zawieszeniu. Na dwa koncerty miała przyjechać Dido – do Warszawy i Sopotu. Nic z tego nie będzie. 30 czerwca pod szyldem wielkiego światowego comebacku zapowiedzieli się w Krakowie System Of A Down, zaś 13 lipca – Pearl Jam. Również i te plany pokrzyżowała pandemia.

Listę gwiazd, których nie zobaczymy z powodu zakazu imprez masowych, można ciągnąć długo, są na niej m.in.: Alicia Keys, Aerosmith, Rammstein i Sting.

Początek na Pradze

Na razie rynek koncertowy odradza się w zgodzie z obowiązującymi rygorami, które nie dają zarobić wiele, ale decyzja o występie dla 150 osób udowadnia mocną więź z fanami. W takim stylu nabrał rozmachu warszawski “Projekt Lato na Pradze” w pofabrycznej przestrzeni Centrum Praga, gdzie w normalnych warunkach może wejść tysiąc osób.

Po pierwszych wyprzedanych koncertach, organizatorzy ogłaszają występy kolejnych artystów, którzy zagrają na żywo tego lata na warszawskiej Pradze. W programie znaleźli się Brodka, Daria Zawiałow, Paulina Przybysz, Król, Rebeka, Linia Nocna, Novika & Baasch, Julia Marcell, Meek, Oh Why?, Smolasty, Sorry Boys, Bitamina oraz dodatkowy koncert zespołu Kwiat Jabłoni.

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy wrócą koncerty? Straty aren i teatrów dramatycznie rosną

Dla fanów muzyki, Praga Centrum ma się stać namiastką letnich festiwal. Przez całe wakacje pięćdziesięciu polskich artystów wystąpi na żywo w urokliwym ogrodzie.

W trakcie wydarzeń zostaną zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa jak np. płyny dezynfekujące, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych. Liczba biletów w sprzedaży może ulec powiększeniu wraz z luzowaniem obostrzeń sanitarnych.

Katowice w sieci

W internecie działa Fabryka Koncertów. 20 czerwca odbędzie się tam występ Ani Dąbrowskiej. Bilety w cenie 15 zł. W późniejszych terminach można będzie obejrzeć występy m.in. Viki Gabor i Antonina Krzysztoń.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w czerwcu za rok, z zapowiedzianymi wcześniej gwiazdami, w tym Underworld i The Streets, ale organizatorzy już teraz zapraszają na niebiletowane koncerty w dniach 27-30 sierpnia. – Zdecydowaliśmy się poszukać alternatywnych rozwiązań, aby mimo wszystkich przeciwieństw podtrzymać piękną tradycję festiwalową. Spotkamy się później niż zakładaliśmy, a tegoroczny festiwal odbędzie się w nowatorskiej, bezprecedensowej formie TNMK.online – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

CZYTAJ TAKŻE: Rusza sezon festiwali literackich. W tym roku w sieci lub w plenerze

TNMK.online to interaktywna platforma festiwalowa. Obejrzymy tam koncerty i wydarzenia klubowe realizowane na żywo oraz unikatowe koncerty „zdalne”, nagrane przez wyjątkowych artystów z całego świata. Transmisje online będą obejmować koncerty i wydarzenia klubowe w NOSPR, Walcowni, Muzeum Śląskim i innych miejscach istotnych dla historii Śląska i festiwalu. Występy artystów spoza UE będą transmitowane z ich domów. Szczegółowy program zostanie ogłoszony niebawem. Pokazy i wizualizacje będą realizowane na żywo, z wykorzystaniem multimedialnej scenografii i najnowocześniejszych technologii oświetleniowych. Koncerty w NOSPR będą transmitowane przy użyciu technologii VR 360°, umożliwiającej przekazanie pełnej panoramy obrazu.

Jednocześnie organizatorzy koncertów i ich agencje zrzeszone pod szyldem Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich nie próżnują. Przygotowali kampanię „Otwieramy koncerty”. Żądają zniesienia zapisu o udziale 150 osób w imprezach na rzecz zapisów procentowych adekwatnych do branży sportowej, czyli przy udziale 25 proc. publiczności. Niestety wzrost zakażeń nie rokuje dobrze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ekspresówka S1 powstaje w bólach

Wreszcie nieco przybliżyła się perspektywa przejechania ze Śląska na Podbeskidzie i Słowację jedną z ...

Warszawa przegrała bitwę o reklamozę. Czy przegra wojnę?

Warszawska uchwała krajobrazowa pozostaje uchylona. WSA poparł decyzję wojewody mazowieckiego. Wojewódzki Sąd Administracyjny na ...

Znany aktor przejmie kierowanie łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza?

Marcin Hycnar ma zostać dyrektorem Teatru im. Jaracza w Łodzi, dowiadujemy się z dobrze ...

Przetargi: nie ma odwrotu od cyfryzacji

Samorządy chwalą zmiany w przetargach, które wejdą w życie od 2021 roku. Uważają jednak, ...

W których regionach firmy mają problem z płatnościami

Najlepsze są pod tym względem te działające w województwie podkarpackim i lubelskim. Najgorsze: kujawsko-pomorskie ...

Komu wodociąg, komu kanalizację

Nawet w dużych miastach nie wszyscy są podłączeni do sieci wodno-kanalizacyjnej. Na wsiach to ...