Mieli do nas przyjechać m.in. Guns N’ Roses, Pearl Jam i Rammstein. Na razie możemy oglądać koncerty polskich artystów online.
Jeszcze w lutym zapowiadał się niezwykle atrakcyjne przełom wiosny i lata, wspaniała koncertowa uwertura wakacji.
15 czerwca miał się odbyć łódzki show Lenny’ego Kravitza. Obecnie trwa ustalanie nowego terminu. 17 czerwca miało wystąpić na PGE Narodowym w Warszawie Guns N’ Roses. Ten koncert też jest w zawieszeniu. Na dwa koncerty miała przyjechać Dido – do Warszawy i Sopotu. Nic z tego nie będzie. 30 czerwca pod szyldem wielkiego światowego comebacku zapowiedzieli się w Krakowie System Of A Down, zaś 13 lipca – Pearl Jam. Również i te plany pokrzyżowała pandemia.
Listę gwiazd, których nie zobaczymy z powodu zakazu imprez masowych, można ciągnąć długo, są na niej m.in.: Alicia Keys, Aerosmith, Rammstein i Sting.
Początek na Pradze
Na razie rynek koncertowy odradza się w zgodzie z obowiązującymi rygorami, które nie dają zarobić wiele, ale decyzja o występie dla 150 osób udowadnia mocną więź z fanami. W takim stylu nabrał rozmachu warszawski “Projekt Lato na Pradze” w pofabrycznej przestrzeni Centrum Praga, gdzie w normalnych warunkach może wejść tysiąc osób.
Po pierwszych wyprzedanych koncertach, organizatorzy ogłaszają występy kolejnych artystów, którzy zagrają na żywo tego lata na warszawskiej Pradze. W programie znaleźli się Brodka, Daria Zawiałow, Paulina Przybysz, Król, Rebeka, Linia Nocna, Novika & Baasch, Julia Marcell, Meek, Oh Why?, Smolasty, Sorry Boys, Bitamina oraz dodatkowy koncert zespołu Kwiat Jabłoni.
CZYTAJ TAKŻE: Kiedy wrócą koncerty? Straty aren i teatrów dramatycznie rosną
Dla fanów muzyki, Praga Centrum ma się stać namiastką letnich festiwal. Przez całe wakacje pięćdziesięciu polskich artystów wystąpi na żywo w urokliwym ogrodzie.
W trakcie wydarzeń zostaną zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa jak np. płyny dezynfekujące, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych. Liczba biletów w sprzedaży może ulec powiększeniu wraz z luzowaniem obostrzeń sanitarnych.
Katowice w sieci
W internecie działa Fabryka Koncertów. 20 czerwca odbędzie się tam występ Ani Dąbrowskiej. Bilety w cenie 15 zł. W późniejszych terminach można będzie obejrzeć występy m.in. Viki Gabor i Antonina Krzysztoń.
Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się w czerwcu za rok, z zapowiedzianymi wcześniej gwiazdami, w tym Underworld i The Streets, ale organizatorzy już teraz zapraszają na niebiletowane koncerty w dniach 27-30 sierpnia. – Zdecydowaliśmy się poszukać alternatywnych rozwiązań, aby mimo wszystkich przeciwieństw podtrzymać piękną tradycję festiwalową. Spotkamy się później niż zakładaliśmy, a tegoroczny festiwal odbędzie się w nowatorskiej, bezprecedensowej formie TNMK.online – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.
CZYTAJ TAKŻE: Rusza sezon festiwali literackich. W tym roku w sieci lub w plenerze
TNMK.online to interaktywna platforma festiwalowa. Obejrzymy tam koncerty i wydarzenia klubowe realizowane na żywo oraz unikatowe koncerty „zdalne”, nagrane przez wyjątkowych artystów z całego świata. Transmisje online będą obejmować koncerty i wydarzenia klubowe w NOSPR, Walcowni, Muzeum Śląskim i innych miejscach istotnych dla historii Śląska i festiwalu. Występy artystów spoza UE będą transmitowane z ich domów. Szczegółowy program zostanie ogłoszony niebawem. Pokazy i wizualizacje będą realizowane na żywo, z wykorzystaniem multimedialnej scenografii i najnowocześniejszych technologii oświetleniowych. Koncerty w NOSPR będą transmitowane przy użyciu technologii VR 360°, umożliwiającej przekazanie pełnej panoramy obrazu.
Jednocześnie organizatorzy koncertów i ich agencje zrzeszone pod szyldem Izby Gospodarczej Menedżerów Artystów Polskich nie próżnują. Przygotowali kampanię „Otwieramy koncerty”. Żądają zniesienia zapisu o udziale 150 osób w imprezach na rzecz zapisów procentowych adekwatnych do branży sportowej, czyli przy udziale 25 proc. publiczności. Niestety wzrost zakażeń nie rokuje dobrze.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.