Miasta uruchamiają telefony wsparcia. Skorzystać mogą przede wszystkim lekarze i seniorzy

W miastach powstają kolejne linie wsparcia dla lekarzy i mieszkańców.
Fot. Pixabay

Miasta i uniwersytety wspierają lekarzy w walce z koronawirusem i uruchamiają pomoc psychologiczną – zdalną i miejscową – dla pracowników służby zdrowia. Z podobnych „telefonów zaufania” mogą też korzystać mieszkańcy.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu postanowił uruchomić program wsparcia dla personelu medycznego.

– Potrzebę zasygnalizowali rezydenci pracujący w szpitalu przy ul. Koszarowej – mówi prof. Joanna Rymaszewska, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii UMW. Pomoc będzie też udostępniona dla innych placówek oraz POZ. Potrzebujący będą mogli przeprowadzić telekonsultacje, także za pomocą Skype’a. W wyjątkowych sytuacjach możliwa będzie bezpośrednia wizyta w poradni.

CZYTAJ TAKŻE: Oto interaktywna mapa koronawirusa w Polsce

Bezpłatne porady online są również dostępne dla mieszkańców Górnego Śląska. Pomoc zadeklarowały m.in. zabrzańska Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii, chorzowski Gabinet Psychoterapii Lepsze Jutro czy katowicki Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobistego „W dobrą stronę”.

Łódź z kolei dba o swoich seniorów: mogą oni skorzystać z całodobowej infolinii. Dowiedzą się tam, jak załatwić sprawy w sytuacji, gdy urzędy zostały zamknięte dla interesantów. Na infolinii pod numerem 42 638 55 00 udziela się informacji oraz porad przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Urząd Miasta Łódź informuje, że z infolinii dziennie korzysta około 100 seniorów.

Natomiast Krakowski Instytut Psychoterapii prowadzony przez Stowarzyszenie „Siemacha” uruchomił linię specjalną dla mieszkańców całego kraju. Mogą z niej skorzystać osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego.

Konsultacje telefoniczne są bezpłatne. Terapeuci dyżurują od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 18.00. Numery telefonów to 783 222 700; 603 890 858 i 661 011 023.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Obrót mieniem z podatkiem

Gmina, która sprzedaje, wywłaszcza czy wnosi aportem nieruchomości otrzymane w drodze komunalizacji czy w ...

Szansa dla Grudziądza na preferencyjną pożyczkę

W ustawie budżetowej na 2020 rok znalazła się ostatecznie ważna z punktu widzenia Grudziądza ...

Boczne drogi nadal niebezpieczne

W ubiegłym roku było mniej wypadków, ale nieco więcej osób zabitych. Blisko 80 proc. ...

„Śląsk to jedna z największych porażek kolei w Polsce”. Jest szansa, że będzie lepiej

Nowelizacja Ustawy o transporcie kolejowym ma poprawić sytuację miast wykluczonych komunikacyjnie. Z danych Ministerstwa ...

Odwiedź Ogród Dendrologiczny w Przelewicach. Pomorze Zachodnie zaprasza

Ogród Dendrologiczny Przelewice to z pewnością miejsce, które trzeba zobaczyć, jeśli pragnie się spotkania ...