Reklama
Rozwiń
Reklama

Oto interaktywna mapa koronawirusa w Polsce

221 potwierdzonych przypadków zachorowań i 5 zgonów – to oficjalne statystyki epidemii koronawirusa w Polsce.

Publikacja: 17.03.2020 17:07

Oto interaktywna mapa koronawirusa w Polsce

Foto: Fot. Pixabay

Teraz można na bieżąco obserwować rozwój choroby i ogniska kolejnych przypadków dzięki interaktywnej mapie udostępnionej przez firmę Esri Polska.

Interaktywna mapa pokazuje wzrost przypadków w czasie i w podziale na województwa. Przedstawia również oddziały zakaźne w naszym kraju, jak również podział zachorowań w skali globalnej, z podziałem na kraj.

CZYTAJ TAKŻE: W Krakowie opracowują test na koronawirusa

Mapa powstała w systemie ArcGIS, która zapewnia szereg narzędzi do tworzenia map i wizualizacji danych. Jak czytamy na stronie producenta, umożliwia ona wykonywanie wszechstronnych analiz poszerzonych o kontekst przestrzenny. Dane o aktualnej liczbie zachorowań i zgonach dla Polski Esri pobiera z Ministerstwa Zdrowia. Z kolei dane o zachorowaniach są opracowane na podstawie informacji Johns Hopkins University.

Mapę można oglądać tutaj, z kolei mobilna wersja jest dostępna tu.

Reklama
Reklama

Esri Polska powstała w 1995 r. Jest jedynym autoryzowanym polskim dystrybutorem oprogramowania Esri Inc. z USA – światowego lidera w tworzeniu oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS). Działalność Esri Polska obejmuje prace związane ze specjalistycznym doradztwem, świadczeniem usług w zakresie projektowania i rozwoju systemów informacji geograficznej, dystrybucją i serwisem oprogramowania oraz szkoleniami.

Z regionów
Jak postępować w trudnych sytuacjach? Miasta organizują szkolenia
Z regionów
Płace zwolniły, ceny przyspieszyły. W których regionach zmiany były największe?
Z regionów
Warszawa: dobra atmosfera zamiast smogu
Z regionów
Bezpieczeństwo kluczowe dla rozwoju regionu
Z regionów
Dolny Śląsk inwestuje w zdrowie mieszkańców
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama