Na prestiżowej imprezie wystąpią m.in. stołeczny Teatr Powszechny i krakowski Teatr im. Słowackiego. Najważniejsze wydarzenia kulturalne poleca Jacek Cieślak.
26 listopada, Katowice, NOSPR
Maciej Obara Quartet

50-lecie wydawnictwa ECM uświetni w Katowicach kwartet saksofonisty Macieja Obary. Na program złożą się m.in. kompozycje z najnowszego albumu „Three Crowns” nawiązujące do pienińskich Trzech Koron. Na płycie znalazły się także reinterpretacje utworów Henryka Mikołaja Góreckiego.
29 listopada, Warszawa, Teatr Polski
„Zemsta”

Arcydzieło polskiej komedii w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W tej inscenizacji Cześnika Raptusiewicza gra sam Daniel Olbrychski, w rolę Rejenta Milczka wcielił się Szymon Kuśmider, zaś Podstolinę zagrała Joanna Trzepiecińska. Muzykę skomponował Piotr Rubik.
29 listopada, Szczecin, Filharmonia
„Moniuszko 200”

Rok Moniuszkowski w Szczecinie uświetni uroczyste wykonanie czterech „Litanii ostrobramskich” z udziałem wspaniałych polskich solistów – wśród nich Jadwigi Rappe. Wystąpi też Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Śpiewają: Sylwia Olszyńska – sopran, Aleksander Kunach – tenor, Robert Gierlach – bas. Orkiestra pod dyrekcją Macieja Wielocha.
29 listopada, Rzeszów, Teatr im. Siemaszkowej
Festiwal Nowego Teatru

W rzeszowskim teatrze rusza jedna z najbardziej prestiżowych imprez teatralnych w kraju. Na początek zostanie zaprezentowany spektakl z warszawskiego Teatru Powszechnego „Jak ocalić świat na małej scenie” w reżyserii Pawła Łysaka. Osobiste historie ojców z Polski, Ukrainy i Afryki są kanwą spektaklu o ekologii.
30 listopada, Toruń, Jordanki
„Kasia Kowalska. 25 lat”

Jedna z najważniejszych polskich wokalistek śpiewa piosenki z pierwszej od dekady płyty „AYA” i przeboje „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „Coś optymistycznego”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”.
30 listopada, Zielona Góra, Klub Wyspa
Dezerter

Legenda polskiego punk rocka po powrocie z Londynu zawita m.in. do Zielonej Góry. Grupa powstała w 1981 r., już wtedy przeszła do historii przebojem „Spytaj milicjanta”. Dramatycznym wydarzeniem była śmierć pierwszego wokalisty Skandala. Zespół jednak nie zaprzestał działalności i już czwartą dekadę jest podporą sceny niezależnej.
30 listopada, Gliwice, Teatr Miejski
„Tuwim dla dzieci”

Najnowsza gliwicka premiera to kompilacja znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci znakomitego poety. Spektakl muzyczny, w który widzowie są, dosłownie, wciągani w teatralną przygodę. Aktorzy zabierają młodych widzów do czarodziejskiego gabinetu poety, gdzie słowa, rymy i wiersze są ubrane w plastykę teatru masek, lalek i cieni.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.