W niedzielę na grupie „Rzeczy zgubione/znalezione w Warszawie” na Facebooku ukazała się informacja młodej dziewczyny, że jej brat zgubił w sobotę granatowy telefon. Aparat był popękany.
„Zakładam, że mogło się to stać około 20 w autobusie linii 162, albo w autobusie 168. Jeśli ktoś coś widział proszę bardzo o kontakt. Młody bardzo przeżywa. Będę jeszcze dzwonić do Biura Rzeczy Znalezionych, ale może akurat ktoś coś widział?” – apelowała siostra właściciela telefonu.
Podobnych ogłoszeń na tej grupie jest więcej. „W autobusie linii 175 około godziny 15 mój znajomy zostawił papierową torbę z książkami, torebką i jego paszportem. Może ktoś znalazł te zgubę? Zależy nam bardzo na paszporcie” - czytamy w jednym z nich.
Wiertarka i skuter zostawione w warszawskim tramwaju
Rzeczy pozostawionych w komunikacji miejskiej jest bardzo dużo. W Szczecinie prócz portfeli, kluczy, dokumentów, komórek, ubrań, zdarzają się przedmioty zaskakujące: np. robot sprzątający, nawóz interwencyjny, nakładka na zęby, a ostatnio duży rower. - Pasażerowie w komunikacji miejskiej we Wrocławiu gubią przedmioty przez cały rok: telefony, portfele, parasolki, słuchawki bezprzewodowe, ładowarka do słuchawek bezprzewodowych, a zimą: czapki, rękawiczki, szaliki – wylicza Katarzyna Pawlak, rzecznik MPK we Wrocławiu. Dodaje, że zdarzało się, że w komunikacji zostawiono rower, wózek dziecięcy, grill węglowy, karnisze, skrzypce, czy trąbkę.
Czytaj więcej
Skończył się rok szkolny, ale nie skończyła się bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych w Krakowie. 19 czerwca radni Krakowa podjęli uchwałę, która umożliwia uczniom podstawówek bezpłatne podróżowanie tramwajami i autobusami również w wakacje. Uczniowie szkół ponadpodstawowych nadal za bilety muszą płacić – zarówno w trakcie roku szkolnego jak i w wakacje.