Aktualizacja: 02.11.2024 00:06 Publikacja: 27.05.2021 11:49
Już przed pandemią miasta dopłacały do komunikacji. Ostatni rok jeszcze sytuację pogorszył
Foto: fot. adobestock / astrosystem
Limity pasażerów wzrosły od 15 maja. Teraz jest to połowa miejsc, wcześniej było 30 proc. Samorządowcy apelowali o zwiększenie limitów od dawna. Zabiegała o to także Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej, która w liście do premiera zwracała uwagę, że w większości krajów Unii Europejskiej limity pasażerów w komunikacji miejskiej nie są stosowane.
Podkreślała też, że dostępne publikacje światowe, a nawet poprzednie publikacje rządowe nie potwierdzają faktu zwiększenia zagrożenia epidemicznego w środkach transportu zbiorowego. Wręcz przeciwnie – komunikacja miejska nie jest oceniana przez naukowców jako miejsce powstawania ognisk epidemicznych.
Na Starym Cmentarzu w Łodzi powstało miejsce pochówku w ekologicznych trumnach. Zmarli będą tam chowani w ubraniach z naturalnych tkanin i bez przedmiotów osobistych.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nie tylko do puszek, ale i blikiem lub przez internet będzie można w tym roku złożyć datki na renowację grobów na Starych Powązkach w Warszawie. Kwesta organizowana jest tam po raz 50. Podobne zbiórki odbędą się na innych nekropoliach w Polsce. Na niektórych już trwają.
Ponad 28 mln zł zabezpieczono w budżecie Gdańska na łagodzenie skutków zimy. W gotowości jest 130 specjalistycznych pojazdów, 7 tys. ton kruszywa i środków chemicznych, a także załogi pełniące całodobowe dyżury. Podobnie jest w innych miastach.
Rafał Trzaskowski jest faworytem do nominacji KO na prezydenta. Co to znaczy dla Warszawy i dla samorządu ogólnie?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Samorząd województwa mazowieckiego wydał w tym roku serię bezpłatnych przewodników turystycznych po Mazowszu, prezentujących najciekawsze trasy regionu. Latem zorganizował również kolejną edycję MAZOpikników. Każde z tych dziesięciu spotkań cieszyło się zainteresowaniem około 2000 osób!
Po zauważalnym boomie na hulajnogi w latach 2021–2022 do łask wróciły miejskie rowery publiczne. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba w Polsce wzrosła o niemal 29 proc., z poziomu 21 tys. w 2023 r. do niemal 28 tys. w br.
Górnośląsko- -Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.
Odnawialne źródła energii przyniosły dziesiątki tysięcy miejsc pracy, także w słabo rozwiniętych częściach Wielkiej Brytanii. To był potężny sygnał, że w transformacji energetycznej jest ogromna korzyść dla gospodarki i społeczeństwa - ocenia Sam Hall, szef brytyjskiego think tanku Conservative Environmental Network.
Polacy bardzo cenią sobie dostęp do gotówki, niestety, liczba bankomatów spada. Co się dzieje na rynku?
Najważniejsze wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i budowa świadomości na ich temat zarówno wśród obywateli, jak i w organizacjach były tematem debaty ekspertów.
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Czy chcielibyście pracować w organizacji, w której macie przestrzeń do działania i możecie realnie wpływać na biznes i organizację? Polpharma jest właśnie takim miejscem pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas