19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2025 15:01 Publikacja: 21.12.2020 18:15
Po zakończeniu trzeciej, zeszłorocznej edycji gdyńskiego programu najczęściej rekomendowano uszczelnienie stolarki okiennej i drzwiowej.
Foto: Fot. Pixabay
Termowizja to prosty sposób na ocenę stanu izolacji cieplnej w budynkach. Z takiego założenia wyszły samorządy miast, w których prowadzone są programy bezpłatnych badań z użyciem kamery termowizyjnej.
Taka akcja – pod hasłem „Trzymaj ciepło” organizowana jest od ponad 10 lat w Poznaniu. Tym sposobem przebadano już ponad 5,2 tys. domów jednorodzinnych i ponad 200 kamienic.
Mieszkańcy narzekają na huk i urazy przez nie spowodowane, ekolodzy mówią o toksycznych substancjach w nich zawartych, a organizacje walczące o prawa zwierząt powtarzają, że fajerwerki narażają je na strach i cierpienie.
O gospodarce nocy, cywilizowaniu turystów i problemach nocnego życia rozmawiamy z Jackiem Jordanem, nocnym burmistrzem Krakowa.
Żywe choinki cięte można oddać do bioodpadów, a tym z korzeniami - dać nowe życie: zasadzić na wiosnę we własnym ogródku lub oddać do lasu.
Wybory samorządowe wiosną 2024 roku ustawiły „stan gry” w samorządach. Najbliższe 12 miesięcy pod względem wyborczym na pewno będzie spokojniejsze. Ale to nie znaczy, że całkiem spokojne.
Trzej Królowie wraz z orszakami dwórek i rycerzy wyruszą 6 stycznia, w samo południe, sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tradycyjne Orszaki Trzech Króli przejdą także ulicami innych miast i wsi w Polsce.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
Coraz więcej dużych, globalnych firm podkreśla, że preferują współpracę z dostawcami, którzy świadomie zarządzają swoją emisyjnością i podejmują działania w zakresie zrównoważonego rozwoju
Naciski na prokuratorów prowadzących śledztwa, arbitralne umarzanie śledztw przez Zbigniewa Ziobrę, notoryczne ingerowanie przełożonych w decyzje końcowe śledczych, sześcio-ośmioletnie postępowania pozbawiające obywateli prawa do sądu - to najważniejsze zarzuty Prokuratury Krajowej wobec śledztw prowadzonych za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. PK przedstawiła we wtorek raport w tej sprawie.
Rynku nie rozruszało nawet anemiczne jesienne ożywienie w transporcie. Przewoźnicy nie inwestują w tabor, na czym ciepią producenci naczep i przyczep, tnąc produkcję.
Sieć sklepów Biedronka uruchomia nowy program talentowy „Akcja Operacja”, dzięki któremu w półtora roku można zostać menedżerem do spraw sprzedaży bądź logistyki i zarabiać 8,5 tys. zł brutto. Kandydatami mogą być osoby spoza firmy bądź z wewnątrz – w tym kasjerzy.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 13 na 14 stycznia ukraińskie drony atakowały cele w obwodach tulskim i saratowskim.
Prokuratura Krajowa przedstawia częściowy raport z audytu śledztw prowadzonych za czasów Zbigniewa Ziobry. Chodzi o 200 postępowań, w które ówczesna prokuratura miała ingerować ze względów politycznych. Wyniki tzw. raportu Adama Bodnara mogą posłużyć do wszczęcia dyscyplinek i spraw karnych.
W II turze to będzie walka bardzo wyrównana. Nie mam co do tego wątpliwości - mówił w Helsinkach na konferencji prasowej premier Donald Tusk, pytany o ostatnie sondaże prezydenckie, w których Rafał Trzaskowski traci poparcie, a jego przewaga nad Karolem Nawrockim się zmniejsza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas