W Krakowie rozpoczyna się święto książki

24 października rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. To już 23. edycja tego wydarzenia i podobnie jak w ubiegłych latach zapowiada się na kolejny rekord odwiedzających (rok temu ponad 68 tys.), zaproszonych gości i premier książkowych.

Publikacja: 22.10.2019 10:41

W Krakowie rozpoczyna się święto książki

Foto: mat.pras.

Targi tradycyjnie odbędą się w halach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego „Expo” przy ul. Galicyjskiej 9. Impreza potrwa do 27 października. Targowe stoiska będą czynne 24 i 27 października (czwartek i niedziela) w godz. 10.00–17.00, a 25 i 26 października (piątek i sobota) w godz. 10.00–19.00. Miłośnicy literatury spotkają się ze znanymi autorami z kraju i zagranicy. Katarzyna Bonda, Jakub Ćwiek, Jacek Dukaj, Katarzyna Grochola, Grzegorz Kasdepke, Marek Krajewski, Andrzej Maleszka, Jakub Małecki, Katarzyna Puzyńska, Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch czy Marta Guzowska – to tylko niektórzy pisarze, zaproszeni na targi. Udział potwierdzili także twórcy z zagranicy, m.in. Marc Elsberg, Jonathan Carroll, Brandon Mull, Stuart Turton, Almudena Grandes czy Sandrone Dazieri.

""

Uroczyste otwarcie ubiegłorocznych targów / mat.pras.

Foto: regiony.rp.pl

Podczas czterech targowych dni swoje premiery będzie miało wiele książek: biografii, esejów, dzienników i powieści m.in. najnowsza powieść Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany” czy książka słoweńskiego pisarza Gorana Vojnovicia „Moja Jugosławia”. Zaplanowano także premiery książek dla dzieci i młodzieży np. „Chłopiec znikąd” Katherine Marsh – najlepszej książka dla dzieci z 2018 r. według „Washington Post”, czy dwóch książek o przygodach Kici Koci. Literatury dla najmłodszych czytelników także nie zabraknie. Tegorocznym gościem specjalnym imprezy są Niemcy, którzy zaprezentują się pod hasłem „German stories”, a na targach pojawią się przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków posadzi las z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk

Targi to nie tylko nowości książkowe. Inną nowinką będzie scena w powiększonym Salonie Komiksu, na której zagoszczą twórcy komiksu z Polski i zagranicy, m.in. Igor Jarek, Arne Jysch, Tomasz Kontny, Jacek Kuziemski, Aleksandra Motyka i Guilherme Petreca. Dodatkowa scena stanie też w hali Dunajec. W piątek spotkają się tam miłośnicy gór, w sobotę fani fantastyki, a w niedzielę − czytelnicy poezji. Odbędzie się też 14. edycja akcji społecznej „Książka za książkę” czyli zbiórka książek dla małopolskich bibliotek publicznych. Każdy kto odda książkę na stoisku K10 w Hali „Dunajec”, otrzyma kupon rabatowy na zakup nowych tytułów, honorowany na stoiskach wydawnictw, które przyłączą się do akcji.

""

mat.pras.

Foto: regiony.rp.pl

Wszystkie informacje, m.in. o spotkaniach z pisarzami i imprezach towarzyszących znajdują się na: www.ksiazka.krakow.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie.

Z regionów
Burmistrz Głogówka chce sprzedać miejski zamek Elonowi Muskowi
Materiał Promocyjny
Suzuki e VITARA jest w pełni elektryczna
Z regionów
Fajerwerki coraz większym problemem dla samorządów
Z regionów
Nocny burmistrz Krakowa: Nie można zgasić światła i zamknąć miasta
Z regionów
Co zrobić ze świątecznym drzewkiem? Można dać mu nowe życie
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Z regionów
Jaki rok czeka samorządy? Liczne wyzwania na horyzoncie
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego