Aktualizacja: 22.11.2024 00:25 Publikacja: 23.10.2022 19:00
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest jedną z atrakcji mogących pochwalić się Złotym Certyfikatem POT
Foto: Fot. materiały promocyjne
Jego inicjatorem i wykonawcą jest Polska Organizacja Turystyczna (POT). Głosować mogą również internauci.
POT to rządowa organizacja podlegająca ministerstwu sportu i turystyki. Jej zadaniem jest m.in. promowanie Polski i jej atrakcji turystycznych – zarówno wśród mieszkańców naszego kraju, jak i potencjalnych odwiedzających z zagranicy. Od 2003 r. POT przyznaje certyfikaty dla najlepszych polskich produktów turystycznych. To miejsca, wydarzenia i przedsięwzięcia zlokalizowane na terenie całej Polski, które wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, jak również są nowatorskie, przyjazne turystom i dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.
Po 17 latach od rozebrania Palmiarni w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu zostanie ona odbudowana. Podpisano stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln zł.
Najlepsze cykliczne wydarzenia odbywają się w wyjątkowej architektonicznej scenerii w naturalnych krajobrazach.
Loty balonem, spływy kajakowe Dramą, specjalne zaproszenie do Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, czy wycieczka tropem katowickich neonów - w ostatni weekend czerwca święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Już 27 czerwca pierwszy film w letnim kinie można będzie zobaczyć w Szczecinie, dziś pierwszy seans w łódzkiej „Polówce”. Podobne projekty już wystartowały w Warszawie, czy w Poznaniu.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wakacje to świetna pora na zwiedzenie. Najlepsze muzea i galerie, konkurując o uwagę widzów, proponują mnóstwo wyjątkowych wystaw.
Już jutro Pałac Kultury i Nauki zamieni się w globalne centrum turystyki, goszcząc ponad 180 wystawców z 29 krajów. Odkryj wyjątkowe oferty, poznaj innowacyjne rozwiązania, zainspiruj się fascynującymi opowieściami podróżników i nawiąż cenne kontakty biznesowe. Dołącz do tego niezwykłego wydarzenia, które kształtuje przyszłość podróżowania!
- Idą dobre czasy dla turystyki polskiej i europejskiej - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw wiceminister sportu i turystyki Piotr Borys. - W pierwszych trzech kwartałach tego roku przyjechało do Polski pięć i pół procent więcej turystów niż w tym samym czasie 2019 roku, a turystyka wyjazdowa rośnie o 25 procent.
Na krakowskim lotnisku zainaugurowano nowe połączenie linii Pegasus Airlines - do tureckiego miasta Izmir.
Bałtowski Kompleks Turystyczny, zwany popularnie Juraparkiem, od nazwy największej atrakcji, został tegorocznym laureatem Złotego Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrody rozdano podczas środowej gali.
91,5 miliona pasażerów z zagranicy przyleciało w pierwszych dziesięciu miesiącach do Hiszpanii. To o 11,3 procent więcej niż przed rokiem. Największy wzrost zanotowała Andaluzja, choć nadal liderem pod względem liczby podróżnych jest Madryt.
Nie kończą się niejasności wokół planów Ministerstwa Sportu i Turystyki wprowadzenia opłaty turystycznej. Minister Sławomir Nitras raz rozwija wizję, jak opłata ma działać, innym razem odcina się od niej.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
W październiku warszawskie Lotnisko Chopina odprawiło prawie 1,9 miliona pasażerów. Wzmożony ruch wywołuje problemy z dostępnością miejsc postojowych, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy jedna z płyt służy do odladzania maszyn.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas