Aktualizacja: 21.03.2025 02:43 Publikacja: 14.05.2022 18:20
Noc Muzeów wróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią
Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska Magda Starowieyska
- Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na specjalne atrakcje, takie jak warsztaty, spotkania czy koncerty. To także wyjątkowa okazja, aby zwiedzić miejsca, które zazwyczaj są niedostępne – podaje wrocławski ratusz.
Noc Muzeów przywędrowała do nas z Berlina, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku. I okazała się sukcesem. Podobnie było w Polsce. I to od wielu lat. I tak zapewne będzie dziś, w sobotę 14 maja.
Do najbardziej oczekiwanych wydarzeń początku 2025 roku należy „Wystawa niestała. 4 × kolekcja”, która zostanie otwarta 21 lutego w nowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
W regionie odbył się kongres poświęcony dostępności w turystyce społecznej. Ukazał się także album „Dolny Śląsk po królewsku” w wersji dostosowanej dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Po 17 latach od rozebrania Palmiarni w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu zostanie ona odbudowana. Podpisano stosowną umowę w tej sprawie. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln zł.
Najlepsze cykliczne wydarzenia odbywają się w wyjątkowej architektonicznej scenerii w naturalnych krajobrazach.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Loty balonem, spływy kajakowe Dramą, specjalne zaproszenie do Fabryki Pełnej Życia w Dąbrowie Górniczej, czy wycieczka tropem katowickich neonów - w ostatni weekend czerwca święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
To ostatni weekend na odwiedzenie jednego z najważniejszych paryskich muzeów czyli Centrum Pompidou. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych francuskiej stolicy czeka kompleksowy remont.
Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej na Podkarpaciu zamknęło się dla zwiedzających. Powodem są problemy finansowe, w tym małe dofinansowanie z MSWiA.
Ministerstwo Aktywów Państwowych poszukuje nowej siedziby dla Muzeum Pamięci Powstania Warszawskiego. Zamknięcie tej placówki zostało wykorzystane w ataku na Rafała Trzaskowskiego.
W tym roku powinny się zakończyć prace nad nowym obiektem wystawienniczo-edukacyjnym, który znajduje się na terenie muzeum w Treblince, gdzie Niemcy zgładzili kilkaset tysięcy Żydów.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie znów znajdzie się w centrum uwagi, bo od piątku można będzie oglądać pierwszą dużą wystawę w nowej siedzibie. To właściwie aż cztery różne pokazy.
Muzea i galerie sztuki, choć skupiają się na prezentowaniu ekspozycji, to organizują koncerty, festiwale, zajęcia edukacyjne dla dzieci. Robią to w dużych miastach i malutkich miejscowościach.
Ministra kultury Hanna Wróblewska zaakceptowała rekomendację komisji konkursowej na to stanowisko.
Muzeum Fabryka Czekolady E. Wedel z Warszawy zdobyło nagrodę w konkursie German Design Award 2025. Jury doceniło system komunikacji na terenie muzeum zaprojektowany przez warszawską pracownię Studio Blisko.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas