Aktualizacja: 23.01.2025 00:08 Publikacja: 21.06.2023 12:27
Władze wrocławskiego lotniska szacują, że w czerwcu liczba pasażerów wzrośnie o 7 proc. w porównaniu do rekordowego czerwca sprzed pandemii
Foto: Lotnisko Wrocław
Zwłaszcza maj okazał się wyjątkowo pomyślny. Przykładem jest Wrocław, przez którego lotnisko przewinęło się w ubiegłym miesiącu 342,7 tys. pasażerów. To o przeszło jedną trzecią więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem i znacznie więcej niż w kwietniu, w którym obsłużono 289,7 tys. podróżnych. Tylko 11 czerwca z lotniska skorzystało 15 tys. pasażerów.
- Była to rekordowa niedziela pod względem frekwencji - powiedział Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Władze lotniska szacują, że w czerwcu liczba pasażerów wzrośnie o 7 proc. w porównaniu do rekordowego czerwca sprzed pandemii.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Tylko niespełna 18 proc. rynku nowych autobusów zarejestrowanych w Polsce w pierwszych 11 miesiącach 2024 r. miało napędy alternatywne.
Już nie 30, a jedynie 22 proc. floty samochodowej urzędów miast, gmin czy powiatów powinny stanowić pojazdy elektryczne. Takie wymogi dotyczą jedynie większych jednostek samorządów, liczba mieszkańców których przekracza 50 tys.
Na razie tylko Warszawa ma strefę czystego transportu, do której nie mogą wjeżdżać zbyt stare samochody. Od 2026 roku takie strefy będą jednak powstawać nie tylko w największych aglomeracjach ze złym powietrzem, ale także miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Od lutego przyszłego roku wzrosną stawki opłat w strefach płatnego parkowania w Gdańsku. To nie jedyne miasto, które podnosi ceny. Więcej będą płacić też kierowcy m.in z Leszna, Szczecina, Tarnobrzegu czy Lublina.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Kryzys polityczny nie zaszkodził Francji w turystyce, bo dzięki olimpiadzie ten kraj odwiedziło 100 mln gości, którzy zostawili 71 mld euro. A ten rok zapowiada się jeszcze lepiej.
Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) przygotowało kolejną prognozę dla CPK i lotnisk mazowieckich na lata 2024-2060.
W ubiegłym roku gdańskie lotnisko obsłużyło 6,7 miliona pasażerów i wypracowało prawie 20 milionów złotych zysku netto.
Pierwszego dnia urzędowania prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przywrócił Kubie status państwa sponsorującego terroryzm. Cofnął tym samym rozporządzenie wydane zaledwie kilka dni wcześniej przez prezydenta Joego Bidena.
Grecki parlament debatuje nad przepisami, które mają wesprzeć walkę z suszą. Plany zakładają między innymi napełnianie basenów hotelowych nie słodką, ale słoną wodą z morza.
W pożarze, który strawił ekskluzywny hotel w popularnym ośrodku narciarskim w północnej Turcji, zginęło co najmniej 66 osób, a rannych zostały dziesiątki innych - poinformowały tureckie władze.
Ryanair uruchomi nowe połączenie z katowickiego lotniska - od 31 marca zacznie latać do Dubrownika w Chorwacji.
Projekt technologii biometrycznej, która niweluje konieczność posiadania portfela, zyskuje kolejne funkcjonalności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas