Aktualizacja: 17.03.2025 13:30 Publikacja: 31.08.2022 15:26
Łódzkie autobusy i tramwaje mają stanąć w poniedziałek 5 września o godzinie 2 w nocy
Foto: Adobe Stock
Podobnych protestów będzie przybywało, ponieważ w całym kraju miejskim przewoźnikom coraz szybciej rosną koszty, a w kurczących się budżetach miast trudno będzie znaleźć dodatkowe pieniądze na podwyżki.
Łódzkie autobusy i tramwaje mają stanąć w poniedziałek 5 września o godzinie 2 w nocy. Związki zawodowe działające w łódzkim Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, które od maja toczą z zarządem MPK spór zbiorowy, zapowiedziały strajk bezterminowy i rotacyjny. Wcześniejsze mediacje toczące się przy udziale negocjatora nie przyniosły efektu. Związkowcy okazali się tak zdeterminowani, że zrezygnowali z kilkugodzinnego strajku ostrzegawczego, jaki miał miejsce wiosną 2020 r. Wtedy tramwaje i autobusy nie wyjechały z zajezdni pomiędzy godzinami 3.30 - 5.30, ale potem już kursowały normalnie.
Niespodziewana usterka uziemiła w poniedziałek wodorowe autobusy obsługujące miejską komunikację w stolicy Wielkopolski. 25 pojazdów zostało odwołanych z ulic do zajezdni.
Coraz większym zainteresowaniem w systemach rowerów miejskich cieszą się jednoślady z napędem elektrycznym.
Pod koniec ubiegłego roku stolica Śląska oficjalnie udostępniła rowerzystom pierwszą w mieście velostradę. Teraz czas na dalszą rozbudowę miejskiej infrastruktury.
Do połowy maja miasta mogą zgłaszać swój udział do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku rowerowa stolica naszego kraju zostanie wyłoniona po raz siódmy.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Do kolejnych inwestycji rowerowych szykują się Katowice. Jeszcze w lutym ruszy warta blisko 4 mln zł budowa nowej drogi dla rowerów w Szopienicach, łącząca ulicę Brynicy z Sosnowiecką.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W niedzielę odbyły się w Krakowie wybory uzupełniające do Senatu, które okazały się konieczne, kiedy Bogdan Klich, dotychczasowy senator z tego okręgu, został charge d’affaires w Waszyngtonie. Mam w związku z tym dwie refleksje. Obie bardzo smutne.
– Prawo i Sprawiedliwość, które od ponad roku jest atakowane, nadal cieszy się bardzo wysokim poparciem. Może to sprawić, że PiS przy kolejnych wyborach ponownie przejmie władzę – uważa dr Bartłomiej Machnik z UKSW.
Niektórzy przewoźnicy, którzy weszli w segment logistyki kontraktowej, mają poważne problemy z zapełnieniem magazynów. Jednak dla rynku magazynowego nie jest to trzęsienie ziemi.
W najnowszym sondażu dotyczącym pierwszej tury wyborów prezydenckich, przeprowadzonym przez firmę badawczą Opinia24 dla RMF FM, prowadzi kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Do drugiej tury dostałby się również kandydat PiS, Karol Nawrocki, który ma niespełna 1 punkt procentowy przewagi nad Sławomirem Mentzenem.
TVP opublikowała wyniki najnowszego sondażu preferencji partyjnych przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP Info i programu "19:30".
W roku wyborczym lawinowo wzrosły wydatki na korespondencję i ogłoszenia ze środków na biura posłów – wyliczył ekspert. Zdaniem byłego szefa PKW może to świadczyć o nielegalnym finansowaniu kampanii.
Samodzielność finansowa jest niezbędnym warunkiem suwerenności samorządów, lecz ich sprawczość nie powinna się ograniczyć do efektywnego zarządzania pieniędzmi.
Dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych składek do ZUS za lata służby – co się dzieje, gdy funkcjonariusz po wyroku traci resortową emeryturę? Pokrywa je budżet państwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas