Aktualizacja: 23.01.2025 02:09 Publikacja: 19.04.2022 13:38
Foto: Adobe Stock
Wszystkie inwestycje sa realizowane w systemie projektuj i buduj. Na odcinkach o łącznej długości 103 km już prowadzone są roboty w terenie. W przypadku pozostałych 150 km trwa projektowanie lub przygotowywane są decyzje o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej ()ZRID), poprzedzające rozpoczęcie budowy.
Jak podaje GDDKiA, jeszcze zimą rozpoczęły się roboty na dwóch odcinkach autostrady A2 pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r. W przypadku środkowego odcinka pomiędzy węzłami Groszki i Gręzów brakuje jeszcze decyzji ZRID, która ma być wydana w połowie tego roku. Ten odcinek ma być gotowy latem 2024 r. Z kolei do końca roku spodziewane są decyzje ZRID dla kolejnych czterech odcinków A2 od obwodnicy Siedlec do Białej Podlaskiej. Natomiast koniec prac dla ponad 63 km A2 zaplanowany został na drugą połowę 2024 r.
To będzie największa inwestycja w historii Wrocławia - wybrano dwa warianty przebiegu linii tramwajowej na Psie Pole. Duże inwestycje tramwajowe także w innych miastach: Warszawie, Krakowie czy Gdańsku.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Tylko niespełna 18 proc. rynku nowych autobusów zarejestrowanych w Polsce w pierwszych 11 miesiącach 2024 r. miało napędy alternatywne.
Już nie 30, a jedynie 22 proc. floty samochodowej urzędów miast, gmin czy powiatów powinny stanowić pojazdy elektryczne. Takie wymogi dotyczą jedynie większych jednostek samorządów, liczba mieszkańców których przekracza 50 tys.
Na razie tylko Warszawa ma strefę czystego transportu, do której nie mogą wjeżdżać zbyt stare samochody. Od 2026 roku takie strefy będą jednak powstawać nie tylko w największych aglomeracjach ze złym powietrzem, ale także miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Od lutego przyszłego roku wzrosną stawki opłat w strefach płatnego parkowania w Gdańsku. To nie jedyne miasto, które podnosi ceny. Więcej będą płacić też kierowcy m.in z Leszna, Szczecina, Tarnobrzegu czy Lublina.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
42-latek wjechał w grupę pieszych w Magnuszewie w powiecie kozienickim. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzecia zmarła w szpitalu w wyniku obrażeń. Kolejne dwie osoby wciąż są w szpitalu. Mężczyzna był pod wypływem alkoholu.
Dziewiętnastowieczny komin dawnej cukrowni może zablokować część inwestycji lotniskowej związanej z budową Centralnego Portu Lotniczego.
Akcja #PoznajcieMojeMazowsze, konkurs fotograficzny, atlas rowerowy oraz lista najfajniejszych plaż i kąpielisk – w taki sposób Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zachęca wszystkich do podróżowania po województwie.
Badacze IPN znaleźli w miejscowości Łęg Probostwo koło Płocka szczątki czterech ofiar tzw. szwadronu śmierci - grupy Władysława Rypińskiego.
Małopolska, Mazowsze i województw łódzkie – w tych regionach nadal nie ma nowych władz po wyborach samorządowych 7 kwietnia. Zegar tyka. W skrajnym wypadku w Polsce mogą odbyć się regionalne przyspieszone wybory.
Widziałem już szkic założeń nowego systemu finansowania samorządów, wydaje się interesujący. Widzę w rządzie pozytywne nastawienie i chęć zmian – mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza.
Najwięcej osób jeździ pociągiem na Mazowszu (97 mln), najmniej na Podlasiu (2,5 mln) – tak wygląda podsumowanie kolejowej frekwencji w poszczególnych regionach kraju w 2023 r. sporządzone przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
Pion śledczy IPN w Lublinie bada okoliczności zabójstwa z 17 września 1939 roku dokonanego na Polakach i Żydach w Łaskarzewie na Mazowszu. Sprawcami zbrodni są żołnierze niemieccy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas