Zrealizuj swoje marzenia. Pomoże stypendium pomostowe

Ponad 600 zdolnych i ambitnych maturzystów, którzy pochodzą z małych miejscowości i niezamożnych rodzin i rozpoczynają w tym roku naukę na studiach dziennych, otrzyma stypendia pomostowe. Każdy stypendysta dostanie 5 tysięcy złotych. Do 14 sierpnia trwa nabór do Programu Stypendiów Pomostowych.

Publikacja: 31.07.2019 21:34

Zrealizuj swoje marzenia. Pomoże stypendium pomostowe

Foto: Fotolia

Program Stypendiów Pomostowych to rozbudowany system stypendialny, oferujący studentom wsparcie finansowe na pierwszy rok i dalsze lata studiów. Ambitna młodzież z peryferyjnych i niezamożnych środowisk korzysta z niego od 17 lat. O stypendia mogą ubiegać się tegoroczni maturzyści ze wsi i małych miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną pierwszy rok studiów dziennych w akademickich uczelniach publicznych. Dodatkowo osoby aplikujące o stypendium muszą spełniać jeden z następujących warunków: pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR, pochodzić z rodziny wielodzietnej, być finalistami olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej, być wychowankami rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka, lub mieć rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej uczestniczącej w programie.

Pozostało 82% artykułu
Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl!

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Sponsorowane
„To pora na wesołość!”. Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Podkowie Leśnej
Sponsorowane
Strefa Czystego Transportu w Krakowie. Czym jest i czemu ma służyć?
Sponsorowane
Velo-city 2025, czyli energetyzująca solidarność Gdańska
Sponsorowane
Czas na Gdańsk. Wykorzystać w pełni potencjał roweru
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Sponsorowane
Najlepszy w Polsce system informacji przestrzennej już działa