WRO-SYSTEM – przykład dynamicznego rozwoju w branży elektrotechnicznej

Firma WRO-SYSTEM, która działa w branży elektrotechnicznej, powstała w 2007 r. Co zmieniło się na przestrzeni 13 lat jej istnienia w kontekście założeń, oferty i obszaru działalności?

13 lat działalności na rynku to czas dynamicznego rozwoju naszej firmy. Budowaliśmy ją od podstaw, a dzisiaj: mamy w swoim portfolio kilkadziesiąt zrealizowanych projektów, własną siedzibę w Pruszczu Gdańskim, zespół wspaniałych pracowników. Bez wątpienia ważnym dla nas momentem był pierwszy kontrakt w Niemczech. Dzisiaj podmiotem, który działa i operuje na tym rynku jest bazująca na naszym doświadczeniu spółka WRO-SYSTEM GmbH. To już ceniony podwykonawca, cieszący się uznaniem wśród firm z branży budowlanej.

Prowadząc działalność w Polsce, jak również na terenie Niemiec konsekwentnie realizujemy nasze zadania. Nieustannie jesteśmy otwarci na współpracę z podmiotami, dla których możemy świadczyć nasze usługi. Nasi partnerzy cenią nas m.in. za dobrze zaplanowaną organizację pracy, wykwalifikowany zespół, jak również za przestrzeganie na każdym etapie procedur związanych z bezpieczeństwem.

Jakie inne rynki znajdują się w obszarze państwa zainteresowań w świetle dalszego rozwoju i czym jest to podyktowane?

Mając doświadczenie na rynku polskim i niemieckim postanowiliśmy, że kolejnym naszym krokiem będzie wejście na rynek szwajcarski. Widzimy duży potencjał i możliwości, jaki daje nam obrany kierunek działań. Poza tym uważam, że jako WRO Gruppe, którą współtworzymy – jesteśmy w stanie wiele zaoferować naszym nowym partnerom – przede wszystkim doświadczenie i wiedzę, które posiadają firmy tworzące WRO Gruppe.

 

Co sprawia, że marka WRO-SYSTEM jest uznawana za solidnego i godnego zaufania partnera za granicą? Jak zdobywa się renomę i silną pozycję w branży?

Składowych jest kilka, niemniej jednak uważam, że najważniejsze jest zapewnić stabilność i poczucie bezpieczeństwa – zarówno kontrahentom, jak również pracownikom. Duży nacisk kładziemy na podnoszenie kwalifikacji naszego zespołu, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że doświadczeni pracownicy, których łączy zaangażowanie i odpowiedzialność za sukces naszych klientów przekłada się na naszą pozycję.

Czy pandemia, której skutki odczuło wiele podmiotów, w jakikolwiek sposób wpłynęła na państwa aktywność i kondycję firmy?

Dla wielu firm, w tym również dla nas, pandemia była zaskoczeniem. Staraliśmy się zareagować szybko i wprowadzić rozwiązania, które nie zakłócą naszej codziennej pracy. Oczywiście najważniejsze było dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników, także wdrożyliśmy działania, dzięki którym zespół mógł wykonywać swoją pracę. Wyszliśmy założenia: z zachowaniem wszelkich procedur sanitarnych – robimy swoje. Największe ryzyko dla nas, jakie niesie ze sobą pandemia to sytuacja, kiedy na budowie mogą zostać wykryte przypadki osób zarażonych koronawirusem. Wówczas albo pracownicy idą na kwarantannę lub w najgorszym przypadku – prace zostają wstrzymane. Dlatego też zarówno my, jak i nasi partnerzy dokładamy wszelkich starań, żeby procedury związane z bezpieczeństwem były ściśle przestrzegane. 

Jak ocenia pan bieżący popyt na realizacje w zakresie instalacji elektrycznych i niskoprądowych? Czy pozostaną państwo wierni temu profilowi działalności?

Branża elektrotechniczna jest dla nas kluczowa. Jest też branżą, w której jest duża konkurencja. Dlatego też ważnym jest, żeby mieć zespół wykwalifikowanych pracowników i dbać o to, żeby podnosił swoje kwalifikacje. Z pozycji zarządzania firmą trzeba mieć też na uwadze nowe obszary działalności, w których firma może się specjalizować. Także – nie zwalniamy tempa i prężnie działamy dalej, ponieważ mamy jasno określony cel, do którego dążymy: za kilka lat chcemy być generalnym wykonawcą.

Opis:

WRO-SYSTEM działa w branży elektrotechnicznej od 2007 roku. Prace wykonuje w zakresie instalacji elektrycznych, niskoprądowych oraz usług stoczniowych. Jest jedną z kluczowych firm budujących WRO Gruppe, do której należą:

– WRO-SYSTEM, Polska (www.wrosystem.pl)

– WRO-SYSTEM GmbH, Niemcy (www.wrosystem.de)

– ElektroWRO GmbH, Niemcy (www.elektrowro.de)

– ElektroWRO AG, Szwajcaria (www.elektrowro.ch)

Piotr Wróblewski – założyciel i właściciel firmy WRO-SYSTEM, wchodzącej w skład WRO Gruppe (www.wrogruppe.de)

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Spektakl "Powitanie" w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Kulturalny weekend: Od Rzeszowa po Zieloną Górę

Nie wiesz, co zrobić w pierwszy wrześniowy weekend? Wybraliśmy kilka propozycji z różnych części ...

Będzie noc muzeów. Na żywo i online

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku w niektórych miastach odbędzie się Noc ...

Rząd chce łatać przepisy uwłaszczeniowe

Zasady podziału nieruchomości zostaną uproszczone. Łatwiej będzie również zweryfikować, czy w bloku znajduje się ...

W Dolinie Dolnej Odry: „Wyspy Życia” z pomocą przyrodzie

W Dolinie Dolnej Odry znajduje się rezerwat przyrody unikalny na skalę całej Europy! Zobaczcie, ...

Miasta zarobią na jednośladach?

Część samorządów może wprowadzić opłaty za użytkowanie przestrzeni przez firmy pożyczające elektryczne jednoślady. Warszawa ...

Hulajnogi: wypadków przybywa, ale kolejny sezon mija bez regulacji

Samorządy mają duży problem z egzekwowaniem bezpiecznej jazdy, bo przepisów wciąż brak. A wypadków ...