Raport o potencjale Gdańska w dobie Covid 19

Stolica Kaszub, największe miasto północnej Polski, strategiczny węzeł komunikacji morskiej, lądowej i lotniczej, ośrodek akademicki i centrum kultury. Miasto wielu twarzy i symboli, miejsce gdzie przez wieki tworzyła się historia nie tylko Polski, ale i świata. Taki jest Gdańsk, miasto wolności i miasto przyszłości. I choć pandemia covid 19 zmieniła świat na trwałe, a gospodarka i relacje międzyludzkie uległy diametralnej zmianie to silne ośrodki, właśnie takie jak Gdańsk potrafiły się w niej odnaleźć i wciąż szukają nowych pomysłów na rozwój.

A Gdańsk wciąż ma nowe pomysły na siebie. To m.in. turystyka, która mimo obostrzeń była w tym roku – podobnie jak w poprzednich –  jednym z kół napędowych miasta. To zaawansowane usługi i technologie, szybko rozwijający się sektor BPO z jednym największych zasobów powierzchni biurowych w Polsce, czy też potężna branża transportowa, której sercem niezmiennie jest gdański port. To także przemysł stoczniowy, offshore i logistyka.

Gdańsk stawia mocno na ekologię, bo to oznacza nie tylko dbałość o środowisko, ale wpływa na jakość codziennego życia mieszkańców. Dzięki programom antysmogowym powietrze należy do najczystszych w Polsce, a plany rozwoju j komunikacji miejskiej uwzględniają przede wszystkim niskoemisyjność i elektromobilność. To także programy badawcze realizowane przez gdańskie uczelnie w synergii z biznesem, m.in. w tętniącej życiem biznesowo – naukowej dzielnicy Oliwa.

Gdańsk w 2020 roku to także wielki plac budowy, z powstającym na postoczniowych terenach Młodym Miastem, rewitalizowanym na wielką skalę Dolnym Miastem, czy też rozwijającym się i stale modnym Wrzeszczem. A wszystko w wyjątkowej symbiozie z wodą, która jest jednym z najważniejszym dóbr tego miasta.

Materiał Promocyjny

 

 

 

 

 

 

Mogą Ci się również spodobać

Początek roku szkolnego: jaka edukacja w czasach zarazy

Nie ma jednolitych zasad nauczania w całym kraju. Szczegółowe wytyczne opracowują samorządy i dyrektorzy ...

Istniejący fragment drogi S14 w okolicach węzła Pabianice Północ

Wkoło Łodzi: pierwsze miasto z ekspresowym ringiem

Łódź za sprawą budowy drogi ekspresowej S14 będzie pierwszym miastem w Polsce z pełną ...

W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych powstają m.in. węzły przesiadkowe

Projekty w ramach ZIT realizowane są zgodnie z prawem, ale wolno

Opóźnienia w przygotowaniu i realizacji zintegrowanych inwestycji terytorialnych powodują zwłokę w wykorzystaniu funduszy europejskich ...

Polskie miasta mają problem z koronawirusem. Chińscy partnerzy proszą o pomoc

Chińskie miasta Yuyao i Taizhou poprosiły władze Kielc o pomoc w znalezieniu firm zajmujących ...

Samorządy chcą jak najefektywniej wykorzystać fundusze unijne, dlatego zaciągają pożyczki na wkład własny

Dług samorządów znowu zaczął rosnąć

Samorządy inwestują na potęgę i… zaciągają kredyty. Na szczęście nie grozi im przekroczenie limitów ...

Forum Ekonomiczne rozrusza Karpacz?

Forum Ekonomiczne w tym roku zostało przeniesione z Krynicy-Zdroju do Karpacza. W Sudetach szykują ...