Rusza platforma Szczeciński Lokalny Solidarny

By wziąć udział w akcji Szczeciński Lokalny Solidarny i wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, wystarczy już tylko wejść na stronę sls.szczecin.euUruchomiona platforma ułatwi sprzedaż voucherów, które klient zrealizuje w przyszłości.

Poprzez ten program chcemy wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogą obecnie prowadzić swoich działalności. Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji,  zaproponowaliśmy sprzedaż voucherów na usługi i produkty. Program został  przygotowany przez Miasto Szczecin, we współpracy z dwiema szczecińskimi platformami:

WSPIERAM.TO
  – odpowiedzialna za część gastronomiczno – usługową.

BILETY.FM – odpowiedzialna za część kulturalną, instytucje, które sprzedają bilety na swoje przedstawienia, spektakle, koncerty.

Z programu mogą skorzystać firmy, wpisane do ewidencji (CEIDG, KRS) z siedzibą w Szczecinie. Miasto Szczecin zapewnia im bezpłatny dwumiesięczny dostęp do obu platform, a także opiekę, pomoc w przygotowaniu profili sprzedażowych, ofert i kampanii reklamowych. Jedyny wydatek jaki ponosi przedsiębiorca w związku z korzystaniem z programu, to to koszty prowizji pobieranej przez platformę bankową 2.5% od deklarowanej kwoty vouchera. Przedsiębiorca otrzyma środki ze sprzedaży w ciągu  siedmiu dni roboczych. Zakupione vouchery trafią do klientów drogą mailową.

Akcja Szczeciński Lokalny Solidarny jest elementem lokalnego pakietu dla gospodarki – miejskiego planu pomocy, dedykowanego lokalnym przedsiębiorcom. W ramach pakietu gotowe są już procedury odraczania czynszów i podatków. Ponadto zapadła decyzja o dokapitalizowaniu funduszu pożyczkowego dla najmniejszych firm. Propozycje zawarte w lokalnym pakiecie dla gospodarki obejmują m.in. kwestie podatku od nieruchomości, czy opłaty za czynsz. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: wiadomości.szczecin.eu/koronawirus

 Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Z Gliwicami zawsze po drodze

Gliwice obecnie są jednym z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce. Tu, na największym węźle ...

Katowice, Wrocław i Poznań przygotowują się do FST

Z 40 mld euro, jakie w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji przeznaczono dla górniczych regionów, aż ...

Ranking Samorządów 2020: Mądra polityka zaprocentuje

Już za kilka godzin poznamy zwycięzców Rankingu Samorządów 2020. Zapraszamy na internetową galę, początek ...

Specjalistę i szefa przyciągają nie tylko metropolie

Polacy najchętniej przenieśliby się za pracą do któregoś z dużych miast – ale na popularności ...

Flipperzy na działkach rekreacyjnych

Najwięcej nieruchomości letniskowych oferują województwa kujawsko- -pomorskie i mazowieckie. Na zakupy ruszają także inwestorzy.

Mamy pakiet konieczny dla wsparcia przedsiębiorców

Z funduszy europejskich mamy 220 mln zł na wsparcie dla przedsiębiorców, a na utrzymanie ...