Aktualizacja: 13.11.2024 07:06 Publikacja: 18.04.2023 11:55
Foto: Adobe Stock
Od września 2022 r. podróżni mogą korzystać z kolejnych trzech stacji na bródnowskim odcinku II linii metra. Po zakończeniu robót podziemnych ruszyły prace rewitalizacyjne na powierzchni – pomiędzy stacjami Kondratowicza i Bródno. Oprócz robót związanych z usprawnieniem ruchu drogowego (na odcinku od ul. Rembielińskiej do św. Wincentego), jesienią ub.r. wykonane zostały pierwsze nasadzenia przy głównej arterii przecinającej Targówek.
W sumie drogowcy sadzą wzdłuż ulicy 491 drzew, które dołączą do ok. 200 drzew zasadzonych w ramach budowy metra i ok. 300, które rosły tu wcześniej. Częścią projektu zazieleniania jest akcja „Adoptuj drzewo na Kondratowicza” – w sobotę, 15 kwietnia, mieszkańcy „posadzili” tu 50 nowych drzew oraz kilkaset krzewów.
Choć od września do programu szczepień przeciwko HPV włączone zostały szkoły podstawowe, to w mało którym mieście można zaszczepić ucznia w placówce. Rodzicom zostają przychodnie zdrowia.
Napływ imigrantów nie jest panaceum na depopulacje miast i miasteczek. Rząd najprawdopodobniej w najbliższych dniach przedstawi strategię migracyjną.
Samorządy czekają na konkrety w sprawie reformy ochrony zdrowia. A na co dzień borykają się z zadłużeniem szpitali.
Ponad 400 szkół zostało zniszczonych przez powódź, połowa z nich wymaga remontów - od drobnych, po całkowite. Do pozostałych uczniowie powoli wracają na normalne lekcje, ale część z nich wyjeżdża na tzw. zielone szkoły.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Trudno zarzucić samorządom, że nie dbają o warunki nauki naszych dzieci. Ale stan wielu placówek jest po prostu fatalny.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Gościem Tomasza Pietrygi w magazynie prawnym “Rzeczpospolitej” był prof. Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego, który ocenił poniedziałkowy Marsz Niepodległości.
Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odcinka S17 Drewnica-Ząbki, czyli krótszego z dwóch brakujących odcinków Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW). Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie z 20 października 2023 r. oraz skierował sprawę ponownie do rozpatrzenia przez WSA. Przed nami kilka miesięcy oczekiwania na wyznaczenie terminu rozprawy przez WSA – poinformował warszawski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Bardzo dobrze, że prezydent Andrzej Duda ma dobre relacje z Donaldem Trumpem - mówił w rozmowie z RMF FM prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Od 1 stycznia 2025 roku wzrosną ceny biletów w Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanoku. W marcu wzrosną ceny w Toruniu, od maja w Szczecinie, a od września mają zmienić się stawki za przejazdy autobusami i tramwajami w Poznaniu.
Większa rola świeckich, przejrzystość finansów i współpracy z władzą polityczną, otwartość na media... Czy nowy arcybiskup warszawski Adrian Galbas poradzi sobie z wyzwaniami polskiego Kościoła? – pyta publicysta.
11 listopada poruszanie się po warszawskich ulicach może wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Oprócz Marszu Niepodległości spodziewane są także liczne, dodatkowe imprezy i zgromadzenia. Przez stolicę przebiegną uczestnicy 34. Biegu Niepodległości.
Marsz Niepodległości to jedno wydarzeń odbywających się w Warszawie w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorzy spodziewają się ok. 100 tys. uczestników. Marsz wyruszy o godz. 14 z Ronda Dmowskiego. Jakich zmian w ruchu można się w związku z tym spodziewać?
Każdy przypadek gdy nie potrafimy wykryć sprawców czy ustalić przebiegu zdarzenia jest porażką prokuratury - mówi "Rzeczpospolitej" Jarosław Onyszczuk. Dziś w Prokuraturze Krajowej, przed laty nadzorował śledztwo w sprawie śmierci Jolanty Brzeskiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas