W ramach drugiej edycji Polish Bicycle Summit Michał Płociński, dziennikarz "Rzeczpospolitej", w formule "bike talk" opowiada o swoich doświadczeniach z podróży rowerowych do bliskich i dalszych atrakcji.
Aktualizacja: 27.09.2023 16:12 Publikacja: 18.04.2023 10:07
Michał Płociński, dziennikarz "Rzeczpospolitej"
Foto: Szymon Sikora
W ramach drugiej edycji Polish Bicycle Summit Michał Płociński, dziennikarz "Rzeczpospolitej", w formule "bike talk" opowiada o swoich doświadczeniach z podróży rowerowych do bliskich i dalszych atrakcji.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
W ramach drugiej edycji Polish Bicycle Summit Michał Płociński, dziennikarz "Rzeczpospolitej", w formule "bike talk" opowiada o swoich doświadczeniach z podróży rowerowych do bliskich i dalszych atrakcji.
Październik na Dolnym Śląsku upłynie w tym roku pod znakiem 25-lecia powstania województwa. Zaplanowano aż 200 różnego rodzaju wydarzeń: sportowych, kulturalnych, rozrywkowych i turystycznych.
Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej to element transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej.
Pod względem produkcji jednośladów jesteśmy w czołówce. Gorzej wypadamy jednak jako użytkownicy dwóch kółek.
Promocja roweru jako najbardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska środka transportu i rekreacji jest misją „Rzeczpospolitej” jako najbardziej opiniotwórczego dziennika w Polsce.
Trwają testy nowych rowerów metropolitalnych Mevo 2.0 w Trójmieście. Rusza też najem długoterminowy rowerów w Krakowie.
Do korzyści, które niesie ze sobą 5G, partnerzy współpracujący przy śląskiej sieci zaliczają oszczędność pieniędzy i czasu, ponieważ można wyeliminować infrastrukturę kablową
Od trzech miesięcy mieszkańcy gminy Jarocin i jej okolic mogą się cieszyć ścieżką rowerową łączącą Jarocin i Wilkowyję. Nowa trasa zaczyna się od alei Światowego Dnia Roweru, a kończy przy zabytkowym młynie nad Lutynią, rozsławionym przez Jarosława Iwaszkiewicza.
W Wilkowyi (woj. wielkopolskie, powiat jarociński) otwarto ścieżkę rowerową w kierunku Annapola. W ramach inwestycji nad Lutynią, przy zabytkowym młynie wybudowano most, który połączył oba brzegi rzeki.
Prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa Sylwester Szczensnowicz w rozmowie z Marcinem Piaseckim mówi o energii z OZE i bezpieczeństwie energetycznym kolei.
Obecnie w wielu branżach coraz większe znaczenie odgrywają nowoczesne technologie, dzięki którym firmy mogą działać wydajniej, są optymalnie zarządzane pod względem wykorzystania zasobów, kontroli kosztów, a także spełniają wymagania rynkowe swoich klientów. AI, IoT i Big Data stały się są podstawą wielu strategicznych decyzji w biznesie. Jest to szczególnie widoczne i ważne w sektorze transportowym.
Po roku przerwy, znowu maleje udział diesli w nowych autobusach zamawianych przez miejskie spółki komunikacyjne.
Warunki makroekonomiczne w Europie biją w transport, ożywienia nie przyniósł nawet jesienny szczyt przewozowy.
Największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski przechodzi na energię ze źródeł odnawialnych od PGE Energetyka Kolejowa. Spółka gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo dostaw.
Pociągi Polregio jeszcze przed wyborami staną w województwie zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. Kolejarze domagają się podwyżek.
Do samorządów trafi dodatkowe ponad 1 mld zł dofinansowania z RFRD, które ma pozwolić m.in. na budowę przejść dla pieszych, oświetlenie skrzyżowań czy ścieżki rowerowe.
Rządy członkowie UE zgodziły się na poluzowanie nowej normy czystości spalin Euro 7, ale Rada będzie dopiero negocjowała zapisy z Parlamentem Europejskim.
„Zieloną granicę” Agnieszki Holland wybrano do konkursu Europejskiej Akademii Filmowej, zdobyła też nagrodę w Watykanie, gdzie film ma obejrzeć papież Franciszek.
Chiński producent samochodów BYD wprowadza na rynek nową submarkę premium – Yangwang. Jednym z dwóch pierwszych modeli jest SUV U8, który ma bardzo szczególne możliwości.
Manufaktura chce spłacić wierzycieli gotówką. Ci mają wybór ograniczony - albo się zgodzą, albo spółkę czeka postępowanie upadłościowe i wyprzedaż majątku, ostrzega zarząd spółki.
Serwis „TasteAtlas”, specjalizujący się w tematyce dotyczącej kuchni tradycyjnej, przygotował ranking najlepszych na świecie potraw z mięsa mielonego. Nie zabrakło w nim również polskich klopsików.
Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały umowy na zaprojektowanie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce z amerykańskim konsorcjum firm Westinghouse oraz Bechtel. Wartość tej umowy nie została ujawniona, idzie jednak w setki milionów złotych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski zapowiada "więcej ukraińskich działań przeciw Rosji".
Subsydiowanie rynków czy manipulowanie nimi zwykle kończyło się tragedią. Najwyraźniej jednak wyścig o to, komu się uda, trwa w najlepsze.
Nie tylko przywrócenie kontroli granicznych na ostatniej prostej kampanii wyborczej nad Wisłą, ale zgoda na francuską ideę Europy wielu prędkości świadczy o fundamentalnej zmianie podejścia Berlina do Warszawy.
- Od 1 listopada uruchamiamy nową formę usług opiekuńczych. To usługi sąsiedzkie – poinformowała w telewizji publicznej minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Jak donosi Urząd Morski w Szczecinie, węgiel, który przypływa do Polski ze wschodu pochodzi z Kazachstanu, a nie z Rosji. Takie informacje potwierdza nam także Krajowa Administracja Skarbowa. Senator PO Krzysztof Brejza poinformował, że od dłuższego czasu do Polski z ob. Leningradzkiego dopływa węgiel z Rosji. Byłoby to złamanie polskich i unijnych sankcji.
Kancelaria KKLW z sukcesem reprezentowała jednego z wiodących banków w interesującym prawniczo sporze (zakończonym prawomocnie w czerwcu 2023 r.) o usunięcie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym.
Pracownik, który pracuje spoza terytorium Polski na rzecz krajowego pracodawcy, może powodować dodatkowe obowiązki dla polskiej firmy.
Po roku przerwy, znowu maleje udział diesli w nowych autobusach zamawianych przez miejskie spółki komunikacyjne.
W ogłoszonym dziś przez Ryanaira zimowym rozkładzie lotów z Poznania na sezon 2023/2024 znalazły się 23 trzy trasy, w tym dwie nowe - do Lizbony i Pafos.
To SUV, ale mimo że ma napęd na cztery koła, nie pojedziesz nim nigdy w teren. Za to wygrasz każdy sprint spod świateł, zabierzesz sześć osób i pograsz w grę podczas ładowania baterii.
Gospodarka Niemiec zmaleje w tym roku o 0,6 proc. PKB — przewiduje wspólna prognoza 5 instytutów zajmujących się koniunkturą. Nastroje prezesów firm znów pogorszyły się, oczekiwania eksporterów są fatalne.
Inflacja spowodowała, że sytuacja materialna gospodarstw domowych w zeszłym roku pogorszyła się. Więcej przeciętnie od pracowników pieniędzy mieli: przedsiębiorcy, rolnicy i emeryci. Mniej – renciści.
Niemcy wprowadzają zaostrzone kontrole na granicy z Polską i z Czechami - oświadczyła szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser.
Do oferty trafił ostatni etap osiedla na stołecznym Mokotowie.
Od 1 października zacznie obowiązywać nowy typ przestępstwa. Kierowca auta bez ważnej polisy OC, który nie dopełni obowiązku naprawienia szkody pokrzywdzonemu, może trafić do więzienia nawet na 5 lat.
Trzecią linię do produkcji nawozów azotowych i hub wodorowy pierwotnie planowano uruchomić w zależnym Anwilu do połowy 2022 r. Nie zrobiono tego do dziś.
Sąd Okręgowy w Legnicy odrzucił pozew, jaki przeciw przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi w trybie wyborczym skierowali Bezpartyjni Samorządowcy. Ich pełnomocnik zapowiedział już odwołanie.
Niemal 12 proc. Polaków zainwestował w kryptowaluty – wynika z najnowszego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co ciekawe, dokonujemy takich transakcji, choć – jak wskazują badania – większość z nas postrzega je jako ryzykowne.
Czy natężenie dźwięków może mieć wpływ na to, jak pracujemy? Okazuje się, że zależność między hałasem a jakością wykonywanych obowiązków jest bardzo wyraźna, a otwarte przestrzenie w biurach negatywnie wpływają na pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas