Aktualizacja: 25.01.2025 23:33 Publikacja: 17.09.2020 23:56
Ogniskiem zakażeń w powiecie aleksandrowskim było uzdrowisko w Ciechocinku.
Foto: Fot. Pixabay
W ubiegłym tygodniu powiat aleksandrowski znalazł się na liście tzw. ostrzeżonych, mogących trafić do strefy żółtej bądź nawet czerwonej. Zaskoczyło to panią? Co dla powiatu może oznaczać wprowadzenie czerwonej bądź żółtej strefy?
Powiat aleksandrowski znalazł się na liście tzw. ostrzeżonych ze względu na kilka ognisk koronawirusa w Uzdrowisku Ciechocinek. Jesteśmy tym faktem zaniepokojeni, ale pracujemy nad rozwiązaniami, które zwiększą bezpieczeństwo kuracjuszy oraz mieszkańców. Nie mamy wpływu na to, czy trafimy do żółtej lub czerwonej strefy.
Na tę chwilę jesteśmy zadowoleni z reformy finansów samorządów, przyniosła nam ona więcej środków finansowych. Przejście z podatków należnych na udział w dochodzie podatników to zasadnicza zmiana – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Podział gminy to przykład wkładania w tryby samorządowe politycznego kija. To egzemplifikacja psucia państwa polskiego, nieprzestrzegania naszej konstytucji - uważa Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. To z tej gminy na początku roku wydzielono nową - Grabówkę.
Nasi partnerzy z Bydgoszczy potwierdzili, że nie widzą możliwości budowania wspólnego bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego. Dlatego podejmujemy działania, których celem jest stworzenie w przyszłości Metropolii Toruńskiej – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
Nasi mieszkańcy byli przez Supraśl traktowani trochę jako źródło dochodu dla tego miasta. Płacili na jego rzecz podatki, a w zamian niewiele dostawali. Nie mieli należytej jakości usług - uważa Ewa Bończak-Kucharczyk, pełniąca obowiązki wójta i rady nowo powstałej gminy Grabówka na Podlasiu.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Gdańszczanie wielokrotnie udowadniali, że lubią korzystać z rowerów. Ruch rośnie z roku na rok, ale dynamika i zasięg tych zmian zależą od tempa i kompleksowości działania miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Praca w pełnym bodźców biurze utrudnia koncentrację i zmniejsza produktywność. Rozwiązaniem jest lepsze zarządzanie otoczeniem, które wspiera skupienie i efektywność.
Chciałem, aby fotele Diablo Chairs stały się symbolem stylu, odważnego designu i niezawodności. Bez wątpienia było to przełomowe podejście, co szybko potwierdził rynek, podążając za nami – mówi Paweł Nowak, właściciel Domator24.com i marek Diablo Chairs oraz Jan Nowak.
Wdrażając rolnictwo regeneratywne, jesteśmy w stanie zredukować nawet ok. 40 proc. emisji pochodzących obecnie z systemu żywieniowego w Unii Europejskie do 2050 r. – mówi Michał Siwek z BNP Paribas Bank Polska.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej – mówi Rob Clark, dyrektor operacyjny, Epson Europe.
Orlen w wyniku przejęć przeprowadzonych na przestrzeni ostatnich lat znacząco poszerzył portfolio oferowanych usług i produktów. Nowa strategia spółki uwzględnia wszystkie segmenty, w których działa grupa, proponując nową ofertę dla klientów.
Na rok 2025 patrzymy z optymizmem i wchodzimy w niego w pełnej gotowości. Pozostaniemy blisko naszych klientów i konsumentów, by razem przygotować się na zmiany, które czekają nasz rynek. Będziemy dalej rozwijać się w sposób zrównoważony, mając na uwadze dobro naszych pracowników oraz wpływ biznesu na społeczności i środowisko – mówi Ruža Tomić Fontana, dyrektorka generalna Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas