Aktualizacja: 18.01.2025 18:53 Publikacja: 03.08.2020 10:00
Władyslaw Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego
Foto: Fot. Robert Gardzinski/Fotorzepa
Dziś świat i sektor turystyki powoli wracają do normalności, jednak walka o turystów odbywa się na kilku frontach.
Obecnie branża turystyki notuje znaczący wzrost zainteresowania krajową ofertą wakacyjną i weekendową. Stąd też współpraca samorządu województwa, Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” i PKP: od 13 lipca rozpoczęliśmy wakacyjną akcję promującą ofertę regionu pod hasłem #CzasnaPodkarpackie. Działania obejmą dystrybucję voucherów do ponad 20 atrakcji, m.in. Muzeum-Zamku w Łańcucie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej czy Zamku w Krasiczynie oraz sześciu obiektów w regionie, wpisanych na listę UNESCO. Zniżki, które oferujemy turystom, wynoszą do 30 proc. ceny biletu/wejściówki. Akcja ta ma ożywić turystykę w regionie. Podróżni, którzy dotrą do nas samolotem lub pociągiem, otrzymają vouchery w prezencie – chcemy w ten sposób zachęcić do dłuższego pobytu w naszym pięknym regionie.
Podział gminy to przykład wkładania w tryby samorządowe politycznego kija. To egzemplifikacja psucia państwa polskiego, nieprzestrzegania naszej konstytucji - uważa Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla. To z tej gminy na początku roku wydzielono nową - Grabówkę.
Nasi partnerzy z Bydgoszczy potwierdzili, że nie widzą możliwości budowania wspólnego bydgosko-toruńskiego obszaru metropolitalnego. Dlatego podejmujemy działania, których celem jest stworzenie w przyszłości Metropolii Toruńskiej – mówi Paweł Gulewski, prezydent Torunia.
Nasi mieszkańcy byli przez Supraśl traktowani trochę jako źródło dochodu dla tego miasta. Płacili na jego rzecz podatki, a w zamian niewiele dostawali. Nie mieli należytej jakości usług - uważa Ewa Bończak-Kucharczyk, pełniąca obowiązki wójta i rady nowo powstałej gminy Grabówka na Podlasiu.
Gdańszczanie wielokrotnie udowadniali, że lubią korzystać z rowerów. Ruch rośnie z roku na rok, ale dynamika i zasięg tych zmian zależą od tempa i kompleksowości działania miasta – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
- Utworzenie nowej jednostki samorządowej da naszej miejscowości możliwość rozwoju, możliwość wykorzystania jej walorów i surowców, które znajdują się u nas. A chodzi przede wszystkim o wody lecznicze – mówi nam Janusz Marek Opyd, pełniący obecnie funkcję organów gminy Szczawa, czyli wójta i rady. Gmina powstała 1 stycznia 2025 roku na terenie powiatu limanowskiego w województwie małopolskim, a wydzielono ją z gminy Kamienica.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
Obserwujemy trend globalizacji usług płatniczych, coraz więcej firm chce integrować lokalnych dostawców płatności z szeroko dostępnymi usługami. Ale cała rzecz w tym, by nie tylko obserwować, a umieć włączyć się do gry – opowiada Jarosław Stankowski, Head of Ecommerce& Retail w Autopay.
Fundacja Polska Bezgotówkowa od ponad siedmiu lat aktywnie wspiera mikroprzedsiębiorców w obszarze cyfryzacji i wdrażania płatności bezgotówkowych.
Odnawialne źródła energii uzupełnione magazynami energii, elektrociepłownie gazowe zastępujące emisyjne bloki węglowe i – docelowo – małe reaktory modułowe to składowe programu inwestycyjnego Orlenu do 2035 roku w segmencie energii.
Scena Muzyki Polskiej to program artystyczny realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Filharmonią Narodową, finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najbliższe koncerty już 14 i 21 stycznia w Filharmonii Narodowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Przed wyborami dojdzie do prób zmasowanych ataków dezinformacyjnych Rosji. Nie jesteśmy na to odpowiednio przygotowani. To, co wydarzyło się w Rumunii, może powtórzyć się w Polsce i trzeba zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić – mówi prof. Adam Leszczyński z komisji ds. rosyjskich wpływów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas